XAU/USD با چشم انداز نرم تر تورم ایالات متحده پیش می رود

چشم انداز و تحلیل طلا

  • داده های اصلی PCE با افزایش قیمت طلا فشار بر دلار را حفظ می کند.
  • اطلاعات مربوط به مطالبات بیکاری در هفته آینده مورد توجه قرار خواهد گرفت.
  • آیا گاوهای نر طلا می توانند بالای 2050 دلار را نگه دارند؟

مهارت های معاملاتی خود را بالا ببرید و مزیت رقابتی به دست آورید. امروز چشم انداز Gold Q4 را برای بینش انحصاری در مورد کاتالیزورهای کلیدی بازار که باید در رادار هر معامله گر باشد، در دست بگیرید.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

پیش بینی بنیادی XAU/USD

قیمت طلا در نهایت از مرز عبور کرد 2050 دلار سطح پس از تهدید از اواسط دسامبر پس از قرائت کاهش قیمت PCE ایالات متحده پیش بینی ها را از دست داد. معیار اصلی (سنج تورم ترجیحی فدرال رزرو) به سطوحی که آخرین بار در آوریل 2021 مشاهده شده بود کاهش یافت و اولین چاپ MoM منفی در بیش از 3 سال گذشته بود. معاملات آتی صندوق های فدرال رزرو در زیر قیمت های فعلی تقریباً در حال حاضر است 160bps کاهش تجمعی نرخ در سال 2024 که اولین کاهش در سه ماهه اول قانع کننده تر شد. همانطور که گفته شد، سفارشات کالاهای بادوام و احساسات مصرف کننده میشیگان به طور قابل توجهی بهبود یافته است و نشان دهنده انعطاف پذیری اقتصاد ایالات متحده در محیط سیاست پولی محدود کننده فعلی است. اطلاعات مربوط به ادعاهای بیکاری همچنان در برابر کبوترها مقاومت می کند و هفته آینده به دقت تحت نظر قرار خواهد گرفت.

  WTI و رالی برنت در اولین مانع شکست خوردند، نزولی بیشتر؟

ضمنی FED صندوق های آتی

image1.png

منبع: Refinitiv

هفته پیش رو (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید) بعید است که هیچ حرکت شدیدی در بازار ایجاد کند، زیرا آخرین هفته معاملاتی سال 2023 حاوی داده های اقتصادی تاثیرگذاری بالایی نیست و احتمالاً محدود خواهد بود. توجه دقیق به رویدادهای مخاطره آمیز خارجی مانند جنگ جاری در اوکراین و غزه بسیار مهم است. هر تشدید قابل توجهی می تواند باعث حرکت به سمت امن شود و گاو نر طلا را وارد بازی کند.

تقویم اقتصادی طلایی

image2.png

منبع: DailyFX

آیا می خواهید با مرتبط ترین اطلاعات معاملاتی به روز بمانید؟ برای خبرنامه دو هفته‌ای ما ثبت‌نام کنید و از آخرین رویدادهای متحرک بازار مطلع شوید!

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه قیمت طلا

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، TradingView

نمودار روزانه XAU/USD در بالا، گاوهای نر را مشاهده می کند که به دنبال آزمایش مجدد منطقه بیش از حد خرید در شاخص قدرت نسبی (RSI) هستند. همانطور که در بالا ذکر شد، با حداقل نوسانات مورد انتظار در هفته آینده، قیمت ها ممکن است در حدود سطوح فعلی باقی بمانند.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

احساس مشتری GOLD IG: صعودی

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند بلند روی GOLD، با 60% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند.

کنجکاو هستید که بدانید موقعیت یابی در بازار چگونه می تواند بر قیمت دارایی تأثیر بگذارد؟ راهنمای احساسات ما بینش ها را در اختیار دارد – اکنون آن را دانلود کنید!

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -6٪ 2% -3٪
هفتگی 2% 6% 3%

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketasمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-gold-weekly-forecast-xau-usd-propelled-by-softer-us-inflation-outlook-wv-20231223.html