استراتژی‌های S&P 500، Nasdaq 100، FTSE 100 و DAX 40

شاخص های بازار سهام ستون فقرات سرمایه گذاری جهانی را تشکیل می دهند و راهی برای ردیابی عملکرد کل اقتصادها یا بخش ها فراهم می کنند. از جمله شاخص های پرمعامله می توان به S&P 500 (ایالات متحده)، نزدک 100 (فناوری ایالات متحده)، FTSE 100 (بریتانیا) و DAX 40 (آلمان) اشاره کرد. در حالی که ترکیب آنها متفاوت است، آنها فرصت های هیجان انگیزی را برای معامله گران در تمام سطوح ارائه می دهند.

درک شاخص ها: نگاهی سریع

قبل از شروع معامله، بیایید احساس کنیم که به چه چیزی نگاه می کنید:

S&P 500: این غول نشان دهنده عملکرد 500 شرکت بزرگ تجاری در ایالات متحده است. در معرض دید گسترده‌ای برای اقتصاد آمریکا قرار می‌گیرد که شامل سهام بلوچی در بخش‌های مختلف می‌شود.

نزدک 100: این شاخص از نظر فناوری سنگین است و بر روی 100 شرکت بزرگ غیر مالی فهرست شده در بورس نزدک متمرکز شده است. به غول هایی مانند اپل، مایکروسافت و آمازون فکر کنید.

FTSE 100: این شاخص که متشکل از 100 شرکت بزرگ در بورس لندن است، تصویری از کسب و کارهای برتر بریتانیا را با گرایش به سمت امور مالی، انرژی و کالاهای مصرفی ارائه می دهد.

DAX 40: این شاخص به عنوان معیاری برای بازار سهام آلمان عمل می کند و 40 شرکت بلوچیپ را که به دلیل قرار گرفتن در معرض بین المللی شناخته شده اند، ردیابی می کند.

انتخاب های استراتژیک: چگونه معامله خواهید کرد؟

شاخص های معاملاتی به خرید و فروش دارایی پایه محدود نمی شود. در اینجا روش های اصلی وجود دارد که می توانید در این اقدام شرکت کنید:

  افزایش دوباره قیمت طلا با کاهش دلار، ژئوپلیتیک مسلط است

CFD ها (قراردادهای متفاوت): اینها مشتقات محبوبی هستند که به شما امکان می دهند بدون داشتن شاخص واقعی در مورد تغییرات قیمت حدس بزنید. CFD ها انعطاف پذیری، اهرم و توانایی طولانی شدن (شرط بندی روی افزایش قیمت ها) یا کوتاه (شرط روی کاهش قیمت ها) را ارائه می دهند.

آینده ها: این قراردادها شما را ملزم به خرید یا فروش یک شاخص در قیمت تعیین شده و تاریخ آتی می کند. معاملات آتی اغلب توسط معامله گران با تجربه تر به دلیل ماهیت استاندارد آنها ترجیح داده می شود.

گزینه ها: اینها به شما این حق را می دهند، اما نه تعهدی، برای خرید یا فروش یک شاخص به قیمت مشخص (قیمت اعتصاب) قبل از یک تاریخ معین (انقضا). گزینه ها ابزار مفیدی برای پوشش سایر موقعیت ها یا انجام معاملات سفته بازانه پیچیده هستند.

ETF های شاخص (صندوق های قابل معامله در بورس): ETF ها به طور منفعلانه یک شاخص را ردیابی می کنند و به شما این امکان را می دهند که اساساً «سبدی» از سهام بخرید که ترکیب آن را منعکس می کند. آنها مورد علاقه سرمایه گذاران بلندمدتی هستند که به دنبال قرار گرفتن در معرض بازار گسترده هستند.

اگر به دنبال تجزیه و تحلیل عمیق شاخص‌های سهام ایالات متحده هستید، پیش‌بینی معاملات بازار سهام در سه ماهه دوم ما مملو از بینش‌های بنیادی و فنی عالی است. اکنون آن را درخواست کنید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

استراتژی های محبوب معاملاتی

هیچ استراتژی واحدی برای همه مناسب نیست، بنابراین قبل از اینکه به یک استراتژی بپردازید، ریسک ریسک، دانش و افق زمانی خود را در نظر بگیرید:

  چین‌ستیزی آمریکا در شرق؛ بایدن میزبان سران کشورهای اقیانوسیه

روند زیر: اصل کلاسیک “روند دوست شماست” در مورد شاخص ها نیز صدق می کند. به دنبال روندهای صعودی یا نزولی تثبیت شده باشید و با ابزارهایی مانند میانگین متحرک و خطوط روند سعی کنید آنها را هدایت کنید.

تجارت نوسانی: این نوسانات کوتاه مدت قیمت را در طول روزها یا هفته ها هدف قرار می دهد. معامله‌گران نوسانی برای شناسایی معکوس‌های احتمالی و وارد کردن به موقع معاملات، به شاخص‌های فنی تکیه می‌کنند.

تجارت مبتنی بر خبر: شاخص ها به اخبار مهم اقتصادی و ژئوپلیتیکی واکنش نشان می دهند. در مورد رویدادهایی مانند تصمیمات نرخ بهره، گزارش های درآمد و تحولات سیاسی به روز باشید تا واکنش های احتمالی بازار را پیش بینی کنید.

معاملات روز: این سبک رعد و برق سریع بر حرکات درون روز تمرکز می کند، اغلب با اهرم قابل توجهی. معامله گران روزانه به شدت به تحلیل تکنیکال و داده های بازار در زمان واقعی متکی هستند.

از شکست های تجاری ناامید شده اید؟ با راهنمای ما، “ویژگی های معامله گران موفق”، مسئولیت را بر عهده بگیرید و استراتژی خود را ارتقا دهید. راهبردهای ضروری را باز کنید تا از دام های مکرر و اشتباهات پرهزینه دور شوید.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

ویژگی های معامله گران موفق

نکات کلیدی تجارت: چیزهایی که باید در نظر داشته باشید

اهرم را درک کنید: CFD ها اغلب شامل اهرم هستند که هم سود و هم زیان را بزرگ می کنند. از اهرم با احتیاط استفاده کنید، به خصوص اگر مبتدی هستید.

به خطر توجه کنید: شاخص های معاملاتی می توانند نوسان داشته باشند. از دستورات توقف ضرر برای محدود کردن ریسک نزولی و محافظت از سرمایه خود استفاده کنید.

  انتقاد چین از همکاری آمریکا، استرالیا و انگلیس درحوزه زیردریایی‌های هسته ای

اصول را فراموش نکنید: در حالی که تحلیل تکنیکال مهم است، عوامل بنیادی بازارها را در بلندمدت هدایت می کنند. از سلامت کلی اقتصاد و بخش‌های ارائه‌شده در شاخص مطلع باشید شما معامله می کنید

احساسات را کنترل کنید: ترس و طمع می توانند بزرگترین دشمنان شما باشند. با یک برنامه روشن معامله کنید و بر اساس نوسانات بازار تصمیمات تکانشی نگیرید.

عامل انسانی

تجارت سفر دانش و تسلط بر خود است. این ویژگی های ضروری را توسعه دهید:

انضباط: به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید، حتی زمانی که بازار وحشی می شود.

صبر: هر حرکتی را تعقیب نکنید. منتظر تنظیمات با احتمال بالا باشید

تطبیق پذیری: بازارها تکامل می یابند. برای یادگیری و ارزیابی مجدد استراتژی های خود باز باشید.منبع: https://www.dailyfx.com/news/trading-the-giants-strategies-for-the-s-p-500-nasdaq-100-ftse-100-and-dax-40-20240418.html