بازبینی تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا پایین تر، تایید رشد راکد

GDP اتحادیه اروپا و تجزیه و تحلیل یورو

  • نرخ رشد تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا نسبت به سه ماهه دوم (0.1-٪) بدون تغییر و در مقایسه با سه ماهه سوم 2022 (0٪) ثابت است.
  • یورو/دلار آمریکا با تلاش یورو برای متوقف کردن کاهش در ارزهای G7 کاهش می‌یابد
  • CPI آلمان و داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در پایان هفته در روز جمعه

رشد در سه ماهه سوم در مقایسه با سه ماهه دوم منفی شد و روند رو به وخامت اقتصاد اروپا را برجسته کرد. با این حال، مقایسه سال به سال موفق شد از انقباض جلوگیری کند، اما از افزایش 0.1 درصدی کم‌خونی پایین‌تر بازنگری شد و در 0 درصد به پایان رسید.

تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

رشد راکد برای اروپا آغاز می شود

نمودار زیر وضعیت اروپا را در حالی نشان می دهد که کندی رشد جهانی واقعاً پابرجاست. اروپا شاهد افت سریع در بخش تولید بوده است – به دلیل افت شدید غول تولیدی اروپا، آلمان – و احساسات تاسف بار در مورد چشم اندازهای اقتصادی که تازه شروع به افزایش مجدد کرده است.

اکنون بازارها با احتمال بیشتری قیمت گذاری می کنند که بانک مرکزی اروپا مجبور به کاهش نرخ بهره در سال آینده خواهد شد، چیزی که در دو هفته اخیر به شدت بر یورو تاثیر گذاشته است. تورم در اروپا پیشرفت بزرگی را نشان می دهد، به طوری که PPI در حال حاضر منفی است (با کاهش تورم)، و معمولاً حدود 6 ماه از معیارهای سنتی تورم مانند CPI عقب است.

  سفر مقام عالی روس به چین/ جنگ اوکراین و روابط دوجانبه، محور گفت و گوها

درصد رشد تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا (سال به سال)

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

واکنش فوری بازار

واکنش فوری در یورو/دلار آمریکا شاهد کاهش قیمت ها بود، اما تنها پس از افزایش پیش از انتشار داده ها.

نمودار 5 دقیقه ای یورو/دلار آمریکا

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

نمودار روزانه ادامه حرکت جهت نزولی را نشان می دهد که از زیر 200 SMA عبور کرده و اکنون 38.2% اصلاح فیبوناچی در اواخر سال 2022 را آزمایش می کند. این جفت ممکن است پیش از انتشار داده های تورم آلمان و NFP فردا حمایت موقت پیدا کند. تورم ملایم تر آلمان می تواند شاهد کاهش بیشتر یورو در آستانه NFP باشد

نمودار روزانه EUR/USD

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/eu-breaking-news-eu-gdp-revised-lower-confirming-stagnant-growth-20231207.html