درخواست تجدیدنظر ین، داده های دستمزد را در کانون توجه قرار داده است

تجزیه و تحلیل ین ژاپن (USD/JPY، EUR/JPY).

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله EUR/USD

USD/JPY سودهای قبلی را در آستانه آخر هفته تسلیم می کند

USD/JPY تنها یک روز پس از اظهارنظرهای تشویقی عضو هیئت مدیره BoJ، Hajime، خواستار تغییر در سیاست پولی در حال حاضر که هدف 2 درصدی بانک در چشم است، به بالای 150.00 بازگشت.

همه طرف‌ها (بازارها و BoJ) اکنون منتظر مذاکرات مهم دستمزد هستند که قرار است در 13 مارس به پایان برسد. اتحادیه‌های کارگری برای افزایش قابل توجه دستمزدها لابی کرده‌اند و به نظر می‌رسد که کسب‌وکارها تا حد زیادی از این درخواست‌ها استقبال کرده‌اند، زیرا تورم بیش از یک سال است که از مرز 2 درصد عبور کرده است.

پس از مشاهده بهبود ین از نوسانات پایین اواخر سال 2023، به نظر می رسد بازارها به تجارت حمل و نقل، که شامل استقراض ین ارزان تر به نفع سرمایه گذاری در ارزهای با بازده بالاتر، بیش از هر تصوری از قدرت پایدار ین است، ترجیح می دهند. البته این تا زمانی است که به این فکر کنیم که آیا شرکت‌های ژاپنی با بالاترین افزایش دستمزد در سال‌های اخیر موافق هستند یا خیر.

به نظر می رسد دستمزدها آخرین قطعه از پازل است و اوئدا، رئیس بانک مرکزی آمریکا، اغلب به یک چرخه فضیلت مندانه بین دستمزدها و قیمت ها به عنوان عامل تعیین کننده اصلی برای تغییر سیاست اشاره کرده است.

USD/JPY دیروز از قبل عقب نشینی کرد و امروز این جفت ارز به حرکت صعودی خود ادامه می دهد، بالای 150. محدوده بسیار باریکی بین 150 و 150.90 ظاهر شده است، با بازارهای FX که در مورد مداخله FX و تغییر سیاست قریب الوقوع بانک ژاپن متقاعد نشده اند. .

  رسوایی موساد در مالزی/جاسوسان اسرائیل زیر ذره‌بین پلیس

اگر مداخله قبلی مقامات ژاپنی انجام شود، مدیریت ریسک در چنین شرایطی کلیدی است. نوسانات قیمت حدود 500 پیپ در سال 2022 رخ داده است، بنابراین خطر افزایش گسترده نوسانات وجود دارد.

نمودار روزانه USD/JPY

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

EUR/JPY پیش از نشست ECB در هفته آینده حمایت می کند

ECB قرار است هفته آینده پنجشنبه تشکیل جلسه دهد و بعید است که شورای حاکم به کاهش نرخ بهره رای دهد. مقامات بانک مرکزی اروپا تلاش کرده اند از کاهش نرخ بهره عقب نشینی کنند، زیرا آنها ترجیح می دهند در چنین مواردی از ایالات متحده پیروی کنند. با این حال، رشد اقتصادی اروپا در بهترین حالت راکد است و حدود 0 درصد در نوسان است و آلمان هم اکنون در رکود قرار دارد.

به نظر می رسد EUR/JPY در منطقه شناسایی شده قبلی در حدود 161.70 پشتیبانی پیدا کرده است. این جفت از پروفایل صعودی بلندمدت با قیمت های بالاتر از SMA 50 و SMA 50 بالاتر از SMA 200 تبعیت می کند. آزمون دیگری از نوسان 164.31 به خصوص در دو هفته اول ماه (قبل از پایان مذاکرات دستمزد) قابل تخفیف نیست.

نمودار روزانه EUR/JPY

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

با اخبار فوری و موضوعات مهم بازار که بازار را هدایت می کنند، به روز باشید. در خبرنامه هفتگی ما ثبت نام کنید

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

ریسک رویداد بزرگ در پیش است

در اواخر امروز انتظار می‌رود تورم منطقه یورو برای ماه فوریه از 3.3% به 2.9% برای معیار اصلی کاهش یابد و انتظار می‌رود که شاهد کاهش مشابه در معیار اصلی از 2.8% به 2.5% باشیم. کاهش نرخ تورم همه جانبه احتمالاً توجه را به جلسه سیاست پولی بانک مرکزی اروپا در هفته آینده جلب می کند، جایی که انتظار کمی برای کاهش نرخ وجود دارد. با وجود اینکه اقتصاد اروپا در حال حاضر به حمایت نیاز دارد، قیمت بازارها به احتمال قوی این است که اولین کاهش نرخ در ماه ژوئن انجام شود. اتحادیه اروپا در کل شاهد رشد رکودی بوده است زیرا ارقام رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه در 5 فصل گذشته حدود 0 درصد نوسان داشته است.

  مقام سابق آمریکایی: تعجب آور نیست اگر خبر بعدی احیای گفتگوهای برجام باشد

image3.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/japanese-yen-outlook-yen-appeal-proves-short-lived-wage-data-in-focus-20240301.html