محدوده طلایی به عنوان عدم تصمیم گیری قبل از NFP، پشتیبانی از چشمان نقره ای

پیش بینی قیمت طلا (XAU/USD):

خوانده شده ترین: خدمات ISM برترین برآوردها، کاهش فرصت های شغلی بر دلار آمریکا سنگینی می کند

قیمت طلا در اواخر روز گذشته بهبود یافت و امروز به روند صعودی خود ادامه داد. با نگاهی به بازه‌های زمانی بزرگ‌تر و قیمت در محدوده‌ای پیش از داده‌های مشاغل ایالات متحده که فردا منتشر می‌شود، قرار گرفته است.

با ثبت نام در خبرنامه DailyFX زیر، قدرت معاملات خود را افزایش دهید و در جریان آخرین تحولات بازار باشید.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

داده های بازدهی و شغلی خزانه داری ایالات متحده

به نظر می رسد سرمایه گذاران در آستانه انتشار گزارش مشاغل ایالات متحده که فردا پس از هفته ای پرتلاطم برای فلز گرانبها منتشر می شود، توقف کرده اند. هفته را با یک رکورد جدید و قبل از فروش شدید به سطح روانی 2000 دلار در هر اونس آغاز کردیم.

با این حال، امروز شاهد بودیم که بازدهی 10Y ایالات متحده به پایین ترین سطح سه ماهه خود رسید، در حالی که جذابیت های امن همچنان برای حمایت از فلز گرانبها ادامه دارد. تصویر بزرگ‌تر برای فلزات کمی واضح‌تر به نظر می‌رسد، اما در کوتاه‌مدت نمی‌توان احتمال بازگشت احتمالی را در آستانه پایان سال رد کرد. بسیاری از این موارد به گزارش جابز فردا و نشست فدرال رزرو در هفته آینده مربوط می شود زیرا فعالان بازار شرط بندی های کاهش نرخ را افزایش می دهند.

  کامل‌ترین دوره سئو 2023 مقدماتی + پیشرفته نوین

ایالات متحده 2Y و 10Y بازده

منبع: TradingView

به نظر می رسد که با افزایش تقاضا، کوکتل عالی برای افزایش قیمت فلزات تا سال 2024 داریم. عدم قطعیت پیرامون ژئوپلیتیک جهانی و همچنین اهمیت فزاینده فلزات در تولید فناوری، بخش فلزات را بدون توجه به نتیجه نشست هفته آینده FOMC، در موقعیت اول تا سال 2024 قرار داده است.

با نگاهی به آینده، ما مجموعه ای از داده های تأثیر متوسط ​​را داریم که ادعاهای اولیه بیکاری احتمالاً مورد توجه قرار می گیرد. جمعه گزارش NFP و Jobs را ارائه می دهد که با توجه به کاهش فرصت های شغلی و چاپ نرم تر ADP جالب تر شده است. از دست دادن قابل توجهی در روز جمعه و ما می‌توانیم با کاهش بیشتر دلار برای پایان هفته مواجه شویم که به نوبه خود احتمالاً قیمت طلا را افزایش خواهد داد.

image1.pngتصویری از یک کامپیوتر توضیحات به طور خودکار تولید شد

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله طلا

چشم انداز فنی

طلا

از دیدگاه فنی، طلا به دنبال حرکت انفجاری بالاتر برای شروع هفته در محدوده ای قرار می گیرد. به نظر می رسد ما در حال حاضر بین سطوح 2020 و 2031 گرفتار شده ایم و هر جهش بالاتر یا پایین تر از این سطوح نتوانسته پذیرش پیدا کند.

هر شانسی وجود دارد که این موضوع به انتشار NFP در روز جمعه ادامه دهد. در هر صورت، بازه زمانی هفتگی اکنون با یک شمعدان عظیم ستاره تیرانداز، همانطور که اوضاع پیش می‌آید، جذاب به نظر می‌رسد. با این حال، با گذشت دو روز فرصتی وجود دارد که این وضعیت تغییر کند.

  سئول از احتمال آزمایش جدید موشک بالستیک بین قاره ای پیونگ یانگ خبر داد

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

طلا (XAU/USD) نمودار روزانه – 6 دسامبر 2023

image3.png

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

نقره

چشم انداز فنی برای نقره ممکن است ادامه حرکت صعودی اخیر به سمت صعود را ایجاد کند. این فلز در مسیر سومین روز متوالی از دست دادن است، اما در حال نزدیک شدن به یک منطقه حمایتی کلیدی با انبوهی از تلاقی ها است. منطقه بین 23.90-23.50 مجموعه ای از تلاقی ها را فراهم می کند و می تواند شاهد ادامه حرکت صعودی باشد.

با نگاهی به ساختار کلی، به نظر می رسد که نقره هنوز باید یک “موج 5” را تکمیل کند و یک بالاترین بالاتر جدید ایجاد کند. بسته شدن روزانه شمع زیر دسته 23.40 به معنای تغییر در ساختار است و ایده ادامه صعودی را باطل می کند.

نقره (XAG/دلار آمریکا) نمودار روزانه – 6 دسامبر 2023

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

احساس مشتری IG

با نگاهی گذرا به احساسات مشتری IG، معامله‌گران خرده‌فروشی بسیار طولانی در نقره هستند و 69 درصد از معامله‌گران خرده‌فروشی دارای موقعیت‌های طولانی هستند. با توجه به دیدگاه مخالفی که در اینجا در DailyFX نسبت به احساسات جمعیت پذیرفته شده است، آیا این نشانه‌ای از این است که سیلور ممکن است از حمایت‌های کلیدی عبور کند و ساختار را تغییر دهد؟

برای نگاهی عمیق تر به احساسات مشتری Silver و نکات و ترفندهای استفاده از آن، راهنمای رایگان زیر را دانلود کنید.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -1٪ -7٪ -3٪
هفتگی 2% 39% 11%

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/gold-price-forecast-gold-rangebound-as-indecision-reigns-pre-nfp-silver-eyes-support-20231206.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار