نشست اوپک به تعویق افتاد و داده‌های ذخیره‌سازی EIA دوباره افزایش یافت

اخبار و تحلیل نفت (برنت، WTI).

  • ارقام ذخیره‌سازی EIA نشان‌دهنده افزایش سطوح موجودی است – سرکوب نگه داشتن قیمت‌ها
  • پس از ناکامی در عبور از 200 SMA ثابت شده است که عقب نشینی نفت خام برنت کوتاه مدت است.
  • WTI یک ساختار نزولی (ستاره عصر) را در سطح قابل توجه مقاومت نشان می دهد
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

ارقام ذخیره‌سازی EIA افزایش سطح موجودی را نشان می‌دهند – سرکوب نگه داشتن قیمت‌ها

سطوح ذخیره سازی کوشینگ حتی پس از دوز دو برابری افزایش سطح سهام در هفته گذشته، ساخت قابل توجه دیگری را نشان داد – که به ادامه افت قیمت نفت کمک کرد.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

قیمت نفت از زمان چرخش قابل توجه در داده های بنیادی در ایالات متحده و به دنبال آن داده های بسیار ضعیف در اروپا و چین، به کاهش خود ادامه داده است. در صورتی که اقتصاد جهانی در ماه‌ها و سه ماهه آینده منقبض شود، چشم‌انداز بدبینانه اقتصادی بازارهای آینده‌نگر را به سمت کاهش تقاضای نفت سوق داده است.

اوپک و متحدانش موسوم به اوپک + قرار بود روز شنبه در بحبوحه افزایش گمانه زنی ها در مورد تمدید کاهش عرضه که معمولا منجر به افزایش قیمت نفت می شود، دوباره گرد هم آیند. اخبار فوری تأیید می کند که این نشست اکنون به 30 نوامبر به تعویق افتاده است و تحلیلگران دلیل این تأخیر را دیدگاه های بالقوه متفاوت در گروه می دانند، اما این هنوز تأیید نشده است.

  شرمن: امیدوارم آمریکا وارد مناقشه چین با تایوان نشود

قیمت امروز میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) را قبل از اینکه به سمت پایین حرکت کند، آزمایش کرد. SMA 200 تقریباً با سطح 82 دلار منطبق است – یک نقطه محوری قبلی برای کالا. سطح بعدی حمایت از طریق اصلاح فیبوناچی 50% در بازه زمانی 2020 تا 2022 به 77 دلار قبل از تمرکز سطح 71.50 دلار ظاهر می شود. مقاومت در 200 SMA باقی مانده است.

نمودار روزانه نفت (برنت).

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه تجارت نفت

نمودار WTI پویایی مشابهی را نشان می دهد، با نمودار همان رد 200 SMA، درست بالاتر از سطح قابل توجه بلندمدت 77.40 دلار (نگاه کنید به نمودار ماهانه در پایین تر). حمایت در پایین ترین سطح قبلی یعنی 72.50 دلار و به دنبال آن 67 دلار است – که سطح پایین تری است که توسط دولت بایدن برای تکمیل فضای ذخیره سازی SPR شناسایی شده است، چیزی که اکنون سال ها طول می کشد تا تکمیل شود.

تشکیل یک ستاره عصر به احساسات نزولی می افزاید و حتی اگر در یک روند بالغ ظاهر می شود، رد قابل توجهی را در 200 SMA نشان داد.

نمودار روزانه نفت (WTI).

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 11% -24٪ 4%
هفتگی 4% -25٪ -2٪

نمودار ماهانه به جداسازی سطح قابل توجه بلندمدت 77.40 دلار کمک می کند – سطحی که چندین معکوس / نقاط محوری را در گذشته ارائه کرده است.

نمودار ماهانه نفت (WTI).

image4.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/oil-price-update-opec-delays-meeting-and-eia-storage-data-rises-again-20231122.html