یورو در تولید ناخالص داخلی آلمان ضعیف می شود

تجزیه و تحلیل EUR/USD

  • ورودی های ترکیبی منطقه یورو هیچ راهنمایی محکمی در مورد مسیر پیش رو ارائه نمی دهد.
  • گزارش فضای کسب و کار Ifo آلمان و مقامات بانک مرکزی اروپا در کانون توجه قرار گرفتند.
  • EUR/USD با پیش بینی کاتالیزورهای اساسی تجمیع می شود.

مهارت های معاملاتی خود را بالا ببرید و مزیت رقابتی به دست آورید. امروز چشم انداز یورو Q4 را برای بینش انحصاری در مورد کاتالیزورهای کلیدی بازار که باید در رادار هر معامله گر باشد، دریافت کنید.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی یورو

دیروز پس از آن که داده های PMI منطقه یورو علیرغم باقی ماندن در زیر قیمت، بهبودهایی را نشان داد، یورو در برابر دلار در روز شکرگزاری افزایش یافت. 50 آستانه ای که انقباض را از انبساط مشخص می کند. حساب‌های جلسه سیاست پولی بانک مرکزی اروپا (ECB) نیز دیروز منتشر شد و بر عدم اطمینان بازار و همچنین وابستگی به داده‌ها در آینده تاکید کرد و در صورت لزوم نرخ‌های بهره را افزایش داد. از سوی دیگر، مقامات بانک مرکزی اروپا مختلط بودند و جالب است که ببینیم سخنرانان امروز چگونه به سخنان کلی می افزایند.

اوایل صبح امروز، ارقام تولید ناخالص داخلی آلمان (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید) نشان داد که این کشور در اولین سه ماهه رشد منفی خود از سه ماهه چهارم سال 2022 (ترم های رکود اقتصادی را تشدید می کند) سقوط کرده است، در حالی که آمار سالانه برآوردها را از دست داده است. آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد در منطقه یورو، اغلب به عنوان معیاری برای سلامت کلی منطقه یورو استفاده می شود. روز پیش رو به سمت داده های منطقه یورو از جمله آب و هوای تجاری Ifo آلمان و همچنین مقامات بانک مرکزی اروپا از جمله رئیس جمهور کریستین لاگارد منحرف است. روز معاملاتی با PMI ایالات متحده به پایان می رسد، اما با وجود خماری روز شکرگزاری، ممکن است نوسانات کاهش یابد.

  تنظیمات قیمت EUR/USD، EUR/GBP، EUR/AUD

تقویم اقتصادی (GMT+02:00)

image1.png

منبع: Refinitiv

انقضای گزینه برای امروز بیشترین نسبت را در اطراف نشان می دهد 1.0800 دسته‌ای که می‌تواند باعث ضعیف‌تر شدن معامله جفت شود زیرا در حال انقضا است. با نگاهی به احتمالات نرخ (به جدول زیر مراجعه کنید)، با توجه به اینکه بازارها سطوح فعلی را به عنوان اوج چرخه پیاده روی با کاهش انتظار می رود حدود ژوئن 2024 شروع شود، تغییر چندانی نکرده است.

EUR/USD:1.0800 (EU1.18b)، 1.0925 (EU925m)، 1.1000 (EU759.1m)

احتمالات نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

image2.png

منبع: Refinitiv

آیا می خواهید با مرتبط ترین اطلاعات معاملاتی به روز بمانید؟ برای خبرنامه دو هفته‌ای ما ثبت‌نام کنید و از آخرین رویدادهای متحرک بازار مطلع شوید!

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه EUR/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

نمودار روزانه EUR/USD پس از شکستن منطقه بیش از حد خرید شاخص قدرت نسبی (RSI) در کنار این شاخص، هنوز نتوانسته بالاتر رود. 1.0900 دسته روانشناسی ادغام اخیر نشانه ای از تردید معامله گران یورو/دلار آمریکا در آستانه انتشار آمار تورم هفته آینده است.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

داده های احساس مشتری IG: مختلط

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هیچ کدام از این دو را ندارند Net SHORT در EUR/USD، با 57% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله).

آخرین راهنمای احساسات (در زیر) را دانلود کنید تا ببینید چگونه تغییرات موقعیتی روزانه و هفتگی بر احساسات و چشم انداز EUR/USD تأثیر می گذارد.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketasمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-euro-price-forecast-eur-weakens-on-german-gdp-wv-20231124.html