EUR/USD برخی از سودها را با کاهش داده های PMI منطقه یورو برمی گرداند

قیمت یورو، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

یورو/دلار آمریکا دوشنبه برگشت

• اعداد PMI منطقه یورو ضعیف باقی ماندند، به ویژه بخش تولید آلمان

• داده های ایالات متحده در مرحله بعدی قرار دارند، در روزی که احتمالاً روز معاملاتی ایالات متحده با تعطیلات کاهش یافته است

توصیه شده توسط دیوید کوتل

پیش بینی یورو سه ماهه سوم را که به تازگی منتشر شده است را دانلود کنید

یورو هفته جدید را با کاهش در برابر دلار آمریکا آغاز کرد و برخی از جهش های قوی روز جمعه را پس گرفت، زیرا داده های اقتصادی از اقتصادهای منطقه یورو همچنان ناامید کننده هستند.

دوشنبه قبلاً شاهد انتشار بسیاری از اعداد شاخص مدیران خرید از اروپا و جاهای دیگر بوده است. این شاخص‌هایی که از نزدیک مشاهده می‌شوند، به‌موقع جهت‌گیری اقتصادی را ارائه می‌دهند. جدیدترین شاخص‌های اروپا عموماً متزلزل بوده‌اند و احتمالاً انتشار تولید آلمان نگران‌کننده‌ترین آنهاست. رقم سرفصل از ژوئیه سال گذشته زیر سطح کلیدی 50 بوده است که گسترش را از انقباض جدا می کند و آخرین نسخه، برای ژوئن، متأسفانه از این قاعده مستثنی نبود. شاخص PMI به 40.6 رسید که ضعیف‌ترین آن در سه سال اخیر است و شرکت‌ها کاهش تولید عمیق‌تری را گزارش کردند زیرا تقاضا همچنان کاهش می‌یابد.

شاخص PMI فرانسه کمی بهتر از پیش‌بینی‌ها بود، اما همچنان در انقباض عمیقی قرار داشت.

در حالی که بانک مرکزی اروپا برای تحت کنترل درآوردن تورم مبارزه می کند، منطقه یورو همچنان با نرخ های بهره بالاتری مواجه است. در واقع، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، ماه گذشته به همان اندازه نزدیک شد که بانک‌های مرکزی تضمین کنند که هزینه‌های استقراض دوباره در جولای افزایش خواهد یافت.

  تنظیمات قیمت USD/JPY، EUR/JPY، GBP/JPY

با این وجود، تولیدکنندگان اروپایی احتمالاً خبرهای بد بیشتری در انتظار دارند، زیرا سیاست های پولی سخت گیرانه تر باعث کاهش بیشتر تقاضا می شود، در واقع این هدف اصلی آن است.

بخش تولید چین همچنان به توسعه خود ادامه می دهد، اما سرعت این کار به طور قابل توجهی کاهش یافته است. تمرکز اکنون به ایالات متحده معطوف خواهد شد، جایی که موسسه PMI مدیریت تامین در اواخر جلسه قرار است. همچنین انتظار می رود که انقباض مداوم را نشان دهد.

البته شایان ذکر است که دوشنبه شاهد یک جلسه معاملاتی کوتاه‌تر در ایالات متحده در آستانه تعطیلات روز استقلال در روز سه‌شنبه خواهیم بود و بازار با شرایط معاملاتی ضعیف‌تر از حد معمول مواجه شد.

توصیه شده توسط دیوید کوتل

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

نمودار روزانه EURUSD

نمودار با استفاده از TradingView کامپایل شده است

EUR/USD از روند صعودی روزانه نمودار عبور کرد که تا هفته گذشته از پایین ترین سطح اوایل ژوئن حمایت می کرد.

به نظر می رسد که این مبارزه بسیار کمتر از پیک 13 ماهه ماه مه یعنی 1.10998 است و گاوها اگر بخواهند آن را به مسیر اصلی بازگردانند، باید کاری انجام دهند.

با این حال، دلیل آنها هنوز گم نشده است، زیرا بازار طبق استانداردهای اخیر کاملاً بالا است و حتی در اولین اصلاح فیبوناچی از افزایش چشمگیر از پایین‌ترین سطح سپتامبر گذشته به آن اوج‌های می، همچنان بالاتر از سطح پشتیبانی قرار دارد.

که اکنون یک پایه در 1.07307 ارائه می دهد. روز دوشنبه EUR/USD از طریق حمایت روانی در 1.09 سقوط کرد و، در حالی که معاملات کاهش یافته در تعطیلات ممکن است به این معنی باشد که این زمینه در اواخر هفته ایجاد می شود، مقاومت در اوج سه شنبه گذشته 1.09758، شاید حداقل، نیاز به بازپس گیری داشته باشد اگر بازار به بالاترین حد در سال جاری باز خواهد گشت.

  گزارش یک ماهه چین/ کرونا جان حدود ۶۰ هزار نفر را گرفت

داده‌های احساسی خود IG در حال حاضر احساس بازار نسبت به این جفت را متفاوت می‌یابد. در سطح بنیادی، با توجه به اینکه چشم انداز نرخ های بالاتر احتمالاً باید حمایت کننده باشد، شاید تعجب آور نباشد، حتی در شرایطی که شرایط اقتصادی اساسی ایجاب نمی کند. در حال حاضر ترجیح معتدلی برای پوزیشن های خالص شورت وجود دارد، که منعکس کننده عملکرد بازار است که از زمانی که یورو روند نزولی خود را شکست اما از سقوط بسیار بیشتر خودداری کرد.

افراد غیرمتعهد ممکن است عاقلانه باشند که منتظر بمانند تا این تعطیلات بزرگ ایالات متحده از راه برسد تا تصویر روشن تری از احساسات کوتاه مدت نسبت به ارز واحد ایجاد شود.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

–توسط دیوید کوتل برای DailyFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-eurusd-returns-some-gains-as-eurozone-pmi-data-underwhelm-20230703.html