EUR/USD چاپ های تازه هفتگی با 200 روز کارشناسی ارشد در چشم

EUR/USD، پیش بینی قیمت:

خوانده شده ترین: پیش بینی قیمت نفت: WTI سقوط کرد زیرا کاهش داوطلبانه اوپک پلاس متقاعد نشد

در حالی که DXX به پیشرفت خود در بخش های اروپایی و ابتدایی در ایالات متحده ادامه داد، یورو امروز به کاهش خود به سمت 1.0850 ادامه داد. به نظر می رسد دلار آمریکا به نوبه خود به دنبال اظهارات سیاستگذاران فدرال رزرو در روز گذشته که قرار است رئیس فدرال رزرو بعداً امروز سخنرانی کند، سود می برد. آیا پیش از آخر هفته شاهد یک نوسانات خواهیم بود؟

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله EUR/USD

داده های تولید ایالات متحده و داده های اتحادیه اروپا

ترکیبی از داده‌های منتشر شده دیروز، گاوهای EURUSD را تا حد زیادی تحت فشار نگه داشته است. چاپ تورم به طور مشابه بر یورو فشار می آورد و در نتیجه یورو دلار را پایین می آورد. بر اساس برآوردهای فوری منتشر شده توسط یورواستات در روز پنجشنبه، شاخص هماهنگ قیمت مصرف کننده منطقه یورو (HICP) بیش از پیش بینی ها کاهش یافت و از 2.9 درصد در ماه قبل به 2.4 درصد در ماه نوامبر رسید. HICP اصلی 3.6 درصد به صورت سالانه در طول ماه گزارش شده افزایش یافته است که نسبت به چاپ نهایی اکتبر 4.2 درصد و انتظارات بازار برای افزایش 3.9 درصد کاهش یافته است. این خبر شاهد بود که فعالان بازار خوش‌بینی خود را نسبت به کاهش نرخ‌های بانک مرکزی اروپا در سال 2024 افزایش دادند (معامله‌کنندگان به طور کامل 125 واحد در ثانیه کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا را در سال 2024 قیمت‌گذاری کردند) که بیشتر به شانس حفظ یورو در سطح بالا آسیب زد.

  افت طلا، افزایش دلار، یورو/دلار و پوند/دلار آمریکا کاهش یافت

داده های ایالات متحده نشان داد که هزینه های مصرف کننده ایالات متحده کاهش بیشتری پیدا کرده است زیرا به نظر می رسد فعالان بازار در آستانه فصل جشن کمربند خود را محکم می کنند. امروز ما داده‌های تولید خارج از ایالات متحده را با داده‌های S&P Global و ISM PMI داشتیم که چندی پیش منتشر شد. عدد S&P Global PMI مطابق با تخمین‌ها بود، اما نظرات ویلیامسون، اقتصاددان S&P، داده‌ها به سهم اندکی از بخش تولید کالا در سه ماهه چهارم اشاره دارد. جای تعجب نیست زیرا انتظار نمی رود که رشد سه ماهه چهارم در ایالات متحده به رقم پرفروش سه ماهه سوم نزدیک باشد.

image1.png

منبع: S&P Global PMI

داده‌های PMI تولید ISM برآوردها را از دست داد زیرا بخش تولید برای سیزدهمین ماه متوالی منقبض شد. این چاپ به 46.7 رسید در حالی که کل اقتصاد برای دومین ماه پس از یک ماه انبساط ضعیف که قبل از 9 ماه انقباض و یک دوره 30 ماهه رشد قبل از آن بود، به انقباض ادامه داد. نشانه دیگری که کاهش سرعت دارد شروع شده است؟

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

سیاستگذاران فدرال رزرو و به دنبال آینده برای هفته آینده

قبل از اینکه به هفته آینده نگاه کنیم، بعداً امروز یک سخنرانی از پاول رئیس فدرال رزرو داریم. همچنین چندی پیش نظراتی را از طرف سیاستگذار گولزبی شنیدیم که نسبتاً مطمئن به نظر می رسید که فدرال رزرو در مسیر درستی قرار دارد و در نبرد تورم پیروز شده است.

  وزیر دارایی آلمان نسبت به قطع سریع وابستگی به چین هشدار داد

با رفتن به هفته آینده و اوایل هفته، EURUSD بیشتر تحت تاثیر احساسات بازار قرار دارد. انتشار داده‌های با تأثیر بالا نیز از چهارشنبه شروع به فیلتر کردن خواهد کرد و بنابراین تا آن زمان ممکن است با نوسانات کم مواجه باشیم، چیزی که تا زمان انتشار داده‌های ایالات متحده موضوع این هفته شد.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

با نگاهی به EURUSD و تصویر فنی، سطح روانشناختی 1.1000 را کاملاً رد کرده ایم قبل از فروش متعاقب آن که سرعت آن افزایش یافته است. ما به تازگی به منطقه ای از حمایت در اطراف علامت 1.0840 دسترسی پیدا کرده ایم که احتمالاً امروز یا دوشنبه به نظر می رسد اصلاح کوتاه مدت است. حرکت بالاتر در اینجا مقاومت 1.0904 و 1.0950 را وارد بازی می کند و این موارد همانطور که در بالا ذکر شد، نسبت ریسک به پاداش بهتری را ارائه می دهند.

یک جهش در اینجا فقط برای ارائه شورت های بالقوه با ریسک بهتر برای پاداش است زیرا EURUSD به آزمایش MA 200 روزه نگاه می کند. شکستن پایین تر، نواحی حمایتی 1.0782 و 1.0747 را مورد توجه قرار می دهد.

یورو/دلار آمریکا نمودار روزانه – 1 دسامبر 2023

منبع: TradingView

داده های احساسات مشتری IG

معامله گران خرده فروشی IGCSshows در حال حاضر بر اساس EURUSD تقسیم می شوند و 51 درصد از معامله گران کوتاهی می کنند. با این حال، تغییر در موقعیت های خرید روزانه که 14 درصد افزایش یافته است، جالب توجه است. آیا این نشانه ای است که ممکن است یک اصلاح قریب الوقوع باشد؟

  خرید قسطی مبل و سرویس خواب؛ مبل اقساطی با سود صفر درصد توکامارت

برای دریافت تفکیک کامل احساسات مشتری IG و همچنین نکات، لطفا راهنمای زیر را دانلود کنید
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 2% -11٪ -5٪
هفتگی 16% -20% -6٪

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/eur-usd-price-forecast-eur-usd-prints-fresh-weekly-with-200-day-ma-in-sight-20231201.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار