EURUSD سودهای پس از حقوق و دستمزد را حفظ می کند، بازار شانس افزایش نرخ را می سنجد

قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل EURUSD

  • یورو/دلار آمریکا نزدیک به بالاترین حد یک هفته ای باقی می ماند
  • بازارها فکر می کنند که نرخ ها در هر دو طرف جفت افزایش می یابد
  • اما یورو طرف ممکن است کارهای بیشتری انجام دهد

توصیه شده توسط دیوید کوتل

راهنمای جدید Q3 یورو ما را دانلود کنید

یورو در روز دوشنبه اندکی تضعیف شد، اما موفق شد به بیشتر افزایش‌هایی که در هفته گذشته در برابر دلار آمریکا مشاهده شد، ادامه دهد، هفته‌ای که با نرخ بالایی برای گاوهای تک ارزی به پایان رسید.

دلار آمریکا پس از آمار رسمی اشتغال ایالات متحده که در آن تیتر رشد حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ژوئن انتظارات را از دست داده بود، ضربه خورد. آنها تنها 209,000 افزایش یافتند در حالی که بازار به 250,000 امیدوار بود. این به نوبه خود این ظن را برانگیخت که فدرال رزرو ممکن است حوزه کمتری برای افزایش نرخ بهره بدون ایجاد خسارت اقتصادی داشته باشد.

بازارها هنوز فکر می کنند که نرخ های آمریکا احتمالاً در همین ماه افزایش خواهد یافت. اما منصفانه است که بگوییم اکنون شک و تردید بیشتری در مورد بزرگی و مدت افزایش بیشتر وجود دارد، حتی اگر با انتشار داده های کلیدی بعدی تغییر کند.

البته در سمت یورو/دلار یورو، بازارها به همان اندازه مطمئن هستند که هزینه‌های استقراض برای مبارزه با تورم چسبنده در بسیاری از اقتصادهای منطقه یورو، به ویژه آلمان، باید افزایش یابد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، اشارات زیادی مبنی بر اینکه افزایش‌های بیشتر را مناسب می‌داند، و به زودی بیان کرده است.

  بورل: بزودی به چین می روم/ سفر شی به مسکو احتمال وقوع جنگ اتمی را کاهش داد

با این حال، اقتصادهای ملی در منطقه یورو، چه از نظر سطح تورم و چه از نظر انعطاف پذیری در برابر نرخ های بالاتر، برابر نیستند. به عنوان مثال، سیاستمداران آلمانی نسبت به همتایان خود در ایتالیا نسبت به نیاز به پیاده‌روی بیش‌تر به نظر می‌رسند. هفته گذشته، ایگنازیو ویسکو، رئیس بانک مرکزی ایتالیا گفت که از نظر او، بانک مرکزی اروپا می تواند با ثابت نگه داشتن نرخ ها در سطوح فعلی برای مدت طولانی تری به جای افزایش مجدد آن، تورم را مهار کند. به نظر می رسد این برداشت او را در تضاد با رهبری بوندسبانک آلمان قرار می دهد که به نظر می رسد بسیار محکم تر از لاگارد است.

اگر این شکاف های لفاظی گسترده تر شوند، ممکن است یورو شروع به مبارزه کند.

با این حال، به نظر می رسد که این ارز اساساً در مقابل دلار معامله می شود، همانطور که اغلب در تابستان نیمکره شمالی انجام می شود، البته در سطوح کاملاً بالا. در این هفته حجم زیادی از داده‌های اقتصادی سطح اول وجود ندارد که معامله‌گران بتوانند آن را کاهش دهند، اما تورم و اعداد احساسات آلمان که در روز سه‌شنبه منتشر می‌شوند، توجه را به خود جلب خواهند کرد، همانطور که آمار رسمی شاخص قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده در روز چهارشنبه خواهد بود.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

سلام

روزانه -3٪ 0% -1٪
هفتگی -22٪ 20% 1%

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

نمودار با استفاده از TradingView کامپایل شده است

EUR/USD چند هفته گذشته را در یک باند معاملاتی کاملاً تعریف شده بین اوج روزانه 1.10092 در 22 ژوئن و پایین ترین سطح 1.07990 در 14 ژوئن سپری کرده است.

به نظر می رسد اشتهای کمی برای فشار دادن به مرزهای این باند وجود دارد، چه در تلاشی صعودی در قله 13 ماهه 1.10958 در 26 آوریل و چه در جهت نزولی به حمایت کلیدی در 1.07277. اینجاست که اولین اصلاح فیبوناچی از افزایش از پایین‌ترین سطح سپتامبر گذشته به اوج آوریل وارد می‌شود. هرچه این محدوده معاملاتی دست نخورده‌تر باقی بماند، احتمال اینکه هر شکستی یک نشانه جهت‌دار معنادار ارائه کند، بیشتر می‌شود. این جفت احتمالاً به طرز ناراحت کننده ای بالاتر از محدوده میانگین متحرک باقی می ماند، با 100 روزه بسیار پایین تر از بازار در 1.0826.

این ممکن است دلیلی برای نگرانی در میان گاوهای نر یورو باشد، نژادی که به هر حال طبق داده های احساسات خود IG نادرتر می شود. این نشان می‌دهد که اکنون فقط 38 درصد معامله‌گران صعودی هستند، این ممکن است به این معنی نباشد که EUR/USD در مسیر برگشت قابل توجهی قرار دارد، اما شاید آزمایش مجدد آن محدوده نزولی درست زیر 1.08 بیشتر از تلاش در اوج در این هفته به نظر برسد.

—توسط دیوید کوتل برای DailyFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/eurusd-holds-post-payroll-gains-market-weighs-rate-rise-chances-20230710.html