Nasdaq 100 بعد از Breakout بالاتر می رود. آیا فدرال رزرو به شور و نشاط پایان خواهد داد؟

پیش بینی NASDAQ 100:

  • این نزدک 100 پس از یک شکست صعودی در روزهای اخیر، بالاتر می رود و به بهترین سطح خود از ژانویه 2022 می رسد.
  • در حالی که چشم انداز فنی شاخص همچنان مثبت است، فدرال رزرو می تواند حزب را به پایان برساند وال استریت
  • این FOMC مشاهده می‌شود که در نشست دسامبر، نرخ بهره را ثابت نگه می‌دارد، اما راهنمایی‌های سیاستی ممکن است تندروانه باشد

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: دلار آمریکا در لبه قبل از تصمیم فدرال رزرو، تنظیمات فنی در EUR/USD و GBP/USD

نزدک 100 و اس اند پی 500 روز سه‌شنبه بالاتر رفتند و در بهترین سطوح خود از اوایل سال 2022 قرار گرفتند و پس از شکستن آستانه‌های مقاومت کلیدی در اوایل هفته در شرایط کاهش بازدهی خزانه‌داری آمریکا، به سیر صعودی خود ادامه دادند.

اگر چه سهام از نقطه نظر فنی مشخصات سازنده ای را حفظ می کنند، اما اگر فدرال رزرو برای از بین بردن شور و نشاط در وال استریت برای محدود کردن آرامش غیرمولد و پایدار شرایط مالی که تلاش ها برای بازگرداندن ثبات قیمت ها را به خطر می اندازد، حرکت کند، اقبال خوب آنها به زودی پایان خواهد یافت.

FOMC آخرین تصمیم خود را در سال بعد از ظهر چهارشنبه، زمانی که جلسه دو روزه خود را به پایان می رساند، اعلام خواهد کرد. از نظر تخمین‌ها، بانک مرکزی برای سومین دوره متوالی هزینه‌های استقراض را بدون تغییر نگه می‌دارد، اما می‌تواند موضعی جنگ‌طلبانه اتخاذ کند و در برابر شرط‌های کاهش نرخ تهاجمی انباشته شده توسط سرمایه‌گذاران عقب نشینی کند.

  چشم انداز سیاست فدرال رزرو برای دیکته کردن روند بازار

در طول ماه گذشته، انتظارات نرخ بهره در جهت معکوس تغییر کرده است، به طوری که معامله گران بیش از 100 واحد کاهش تا سال 2024 را کاهش داده اند. تعجب آور نیست که ببینیم سیاستگذاران کاملاً در جهت مخالف حرکت می کنند.

اگر فدرال رزرو با نوسان بیرون بیاید، در ارتباطات خود تعصب سختگیرانه ای را حفظ کند و سیگنال دهد که نرخ های بهره را آنقدر که بازارهای مالی تصور می کنند کاهش نمی دهد، بازدهی خزانه داری می تواند بالاتر رود زیرا معامله گران شرط بندی های ناخواسته را روی چشم انداز سیاست پولی باز می کنند. این برای S&P 500 و Nasdaq 100 نزولی خواهد بود.

آیا رالی بابانوئل ادامه خواهد داشت؟ در پیش بینی سه ماهه بازار سهام ما بیابید! اکنون آن را دانلود کنید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی نزدک 100

نزدک 100 روز سه شنبه پیشرفت خود را افزایش داد و مقاومت خط روند را در 16500 پشت سر گذاشت. در صورت تداوم این شکست صعودی، احتمالاً شاخص فناوری در روزهای آینده به سمت بالا تثبیت خواهد شد و راه را برای آزمایش مجدد رکورد خود هموار می کند. با قدرت بیشتر، بالاترین سطح بالای 17000 می تواند قبل از پایان سال تحقق یابد.

از سوی دیگر، اگر احساسات به نفع فروشندگان تغییر کند و فشار نزولی افزایش یابد، حمایت اولیه نزدیک به 16,500 و به دنبال آن 16,150/16,050 قرار می گیرد. محدوده اخیر ممکن است در هنگام عقب نشینی، ثباتی را برای بازار فراهم کند، اما یک شکست خالص می تواند راه را برای بازگشت به 15700 باز کند.

نمودار فنی نزدک 100

نموداری از توضیحات بازار سهام به طور خودکار ایجاد شد

نمودار Nasdaq 100 با استفاده از TradingView ایجاد شدمنبع: https://www.dailyfx.com/news/ndx-nasdaq-100-consolidates-higher-after-breakout-will-the-fed-end-exuberance-20231212.html