Retracement ورودی؟ اگر بخواهند گاوها در کنترل باقی بمانند، کاتالیزور مورد نیاز است

EUR/USD، پیش بینی قیمت:

خوانده شده ترین: جدیدترین نفت – تلاش نفت خام ایالات متحده پس از یک هفته دیگر از ضررهای سنگین برای افزایش بیشتر

پس از حرکت انفجاری روز سه‌شنبه به سمت صعود، یورو همچنان در برابر گرین‌بک جایگاه بالایی را حفظ می‌کند. EURUSD در حال حاضر بین دو سطح کلیدی با پشتیبانی ارائه شده در حدود 1.0840 و مقاومت در مرز 1.0900 معامله می شود.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

داده های ایالات متحده ضعیف می شود

آمارهای اقتصاد کلان ایالات متحده در این هفته به چاپ نه چندان چشمگیر خود ادامه دادند و هم ادعاهای اولیه بیکاری و هم تولید صنعتی بدتر از حد انتظار بودند. ادعاهای اولیه بیکاری در هفته منتهی به 11 نوامبر به 231 هزار افزایش یافت، در حالی که تولید صنعتی در ماه نوامبر 0.6 درصد کاهش یافت. این داده ها همچنان بر دلار آمریکا فشار می آورد و مانع از هرگونه تلاش برای بهبود پایدار می شود.

داده های منطقه یورو

داده های نهایی تورم منطقه یورو صبح امروز بدون تعدیل یا تعدیل عدد اولیه منتشر شد. علیرغم نکات مثبتی که در کاهش تورم منعکس شده است، هولزمن عضو بانک مرکزی اروپا از تعهد به کاهش نرخ بهره یا پایان دادن به افزایش نرخ ها خودداری می کند. هولزمن اظهار داشت که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را در سه ماهه دوم سال 2024 کاهش نخواهد داد، روایتی که همچنان هم در اتحادیه اروپا و هم در ایالات متحده مورد توجه قرار می گیرد. به نظر من با توجه به همه تغییراتی که در طول سال 2023 شاهد آن بودیم، این موضوع هنوز کمی زودرس است. یکی از حوزه‌های اصلی تمرکز بانک مرکزی اروپا، رشد دستمزد بوده است که بانک مرکزی مایل است در نیمه اول سال 2024 نظارت کند. مثل اینکه ممکنه خنک هم باشه تنها ممکن است شاهد متعهد شدن اعضای بانک مرکزی اروپا به پایان چرخه افزایش نرخ در سه ماهه اول یا دوم سال 2024 باشیم و بانک مرکزی امیدوار باشد که شوک های بیشتری به تورم وارد نشود.

  فیلیپین محل ۴ پایگاه نظامی جدید آمریکا در خاک خود را اعلام کرد

image1.png

منبع: یورواستات

به دنبال هفته آینده

EURUSD ممکن است در محدوده 1.0800-1.0900 بدون کاتالیزوری برای حفظ پیشروی یورو در برابر گرین بک باقی بماند. هفته آینده، صورتجلسات جلسه فدرال رزرو را داریم که اگر از روایت بازار حمایت کند که فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره پایان داده است، می تواند به افزایش یورو دلار به بالای مانع مقاومت 1.0900 کمک کند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله EUR/USD

در سمت یورو، ما داده‌های PMI را داریم که بعید به نظر می‌رسد تغییر عمده‌ای را نشان دهد، زیرا اقتصاد در منطقه یورو به لنگان ادامه می‌دهد. با تیره شدن ابرها در منطقه یورو، به نظر می رسد که سه ماهه چهارم ممکن است شاهد رشد منفی تولید ناخالص داخلی با احتمال بهبود بالقوه در نیمه دوم سال 2024 باشد. بیایید امیدوار باشیم که داده ها حداقل بتواند در هفته آینده نوعی نوسان ایجاد کند تا معامله گران را درگیر کند. حتی اگر چشم انداز میان مدت مبهم بماند.

image2.pngتصویری از یک کامپیوتر توضیحات به طور خودکار تولید شد

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

نگاهی به EURUSD و تصویر فنی با توجه به حجم و بهبود یورو در این هفته جالب است. البته، پس از کاهش نرخ تورم ایالات متحده، بخش اعظم بهبودی را می توان به پای دلار آمریکا گذاشت. به دنبال شمع عظیمی که در روز سه‌شنبه داشتیم، به نظر می‌رسد که در حال حاضر در حالت تثبیت بین دسته‌های 1.0800 و 1.0900 هستیم.

1.0800 تلاقی های زیادی دارد و می تواند برای ارائه پشتیبانی در صورتی که منقاری از حمایت فوری روی 1.0840 باشد، کمک کند. شکستن پایین تر سطح حمایت 1.0750 را مورد توجه قرار می دهد، اما این ممکن است به چشم انداز دلار در هفته آینده نیز بستگی داشته باشد زیرا به نظر می رسد DXY باعث حرکت قیمت در EURUSD می شود.

  دیدار وزیر دفاع چین و فرمانده ارتش پاکستان و گفت و گو درباره مسائل جهانی و منطقه‌ای

نمودار روزانه EUR/USD – 17 نوامبر 2023

منبع: TradingView

داده های احساسات مشتری IG

معامله گران خرده فروشی IGCSshows در حال حاضر Net-Short در EURUSD هستند و 57٪ از معامله گران در حال حاضر موقعیت های SHORT دارند.

برای دریافت تفکیک کامل احساسات مشتری IG و همچنین نکات، لطفا راهنمای زیر را دانلود کنید
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -2٪ 0% -1٪
هفتگی -33٪ 32% -6٪

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/eur-usd-price-forecast-retracement-incoming-catalyst-needed-if-bulls-are-to-remain-in-control-20231117.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار