S&P 500, NAS 100 هفته را آرام شروع کنید، بعد از کجا؟

پیش بینی قیمت SP 500 و NAS100:

بیشترین خوانده شده: طلا (XAU/USD)، نقره (XAG/USD) سطح بالایی را حفظ می‌کند زیرا قیمت نفت در حال بهبود است

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

شاخص های آمریکا هفته را با ملایمت و کمی محتاطانه آغاز کردند. اگر برآوردهای اولیه باور شود، به نظر می رسد دوشنبه سایبری ضربه بزرگی باشد و این امر باعث شده است که بخش خرده فروشی امروز صبح در کانون توجه قرار گیرد و آمازون (AMZN) و والمارت (WMT) به ترتیب با 1.0 و 0.4 درصد پیشتاز هستند.

image1.png

منبع: LSEG

بخش خرده فروشی تا کنون از سال 2023 بسیار خوبی برخوردار بوده است، که در نمودار بالا مشهود است. بخش خرده‌فروشی با حدود 34 درصد افزایش در حالی که کل شاخص S&P حدود 19 درصد رشد کرد. انتظارات بازار برای فروش جمعه سیاه و دوشنبه سایبری حدود 12 تا 12.4 میلیارد دلار است. این خطر وجود دارد که اگر این اعداد تخمین های فروش را از دست بدهند (به احتمال زیاد ماهیت کوتاه مدت می تواند تحقق یابد و شاید چیزی ارزش نظارت در روزهای آینده را داشته باشد).

با نگاهی به نقشه حرارتی SPX امروز، می بینید که تا کنون بهترین نبوده است. کمی کاشی‌های قرمز و خاکستری به جای سبز با بخش فناوری نیز امروز نسبتاً آرام است که در بیشتر موارد بین ضررها و سودهای کوچک در نوسان است.

منبع: TradingView

داده های ایالات متحده، درآمدها و سخنرانان فدرال رزرو برای ایجاد احساسات بازار

از زمانی که خوش‌بینی در مورد فدرال رزرو با چرخه پیاده‌روی آن افزایش یافت، بازارها دچار افت شدند. بازارها همچنان منتظر نشانه های بیشتر در مورد سیاست فدرال رزرو با شاخص تورم کلیدی فدرال رزرو و تعداد زیادی از سیاستگذاران که قرار است در این هفته صحبت کنند، ادامه خواهند داد.

  تورم مصرف‌کنندگان ژاپنی در ماه نوامبر، رکود چهار دهه گذشته را شکست

همه اینها ممکن است بر احساسات تأثیر بگذارد و منجر به تغییراتی در احتمال کاهش نرخ در سال 2024 شود. این تأثیر ضربه‌ای بر شاخص‌های ایالات متحده خواهد داشت زیرا SPX به بالاترین سطح YTD بالای 4600 نگاه می‌کند.

همچنین در تقویم درآمد این هفته کمی وجود دارد و ZScaler امروز گزارش می دهد و سپس Crowdstrike، Synopses و Salesforce نیز می توانند سطوح مختلفی از تاثیر را بر شاخص های ایالات متحده داشته باشند.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی در حال حرکت در بازار، به تقویم روزانه FX مراجعه کنید

چشم انداز فنی و افکار نهایی

NASDAQ 100

همانطور که قبلاً ذکر شد، نزدک 4 هفته متوالی افزایش داشته است و در حال حاضر یک بالاترین YTD جدید چاپ کرده است، که از مرز 16000 عبور کرده است. RIS در اطراف منطقه ای که بیش از حد خرید شده است در حال حرکت است و با توجه به قیمت متلاطم اخیر از زمان عبور از آستانه 16000، آیا می تواند اصلاحی در راه باشد؟ من به عقب نشینی بالقوه نگاه خواهم کرد زیرا ممکن است فعالان بازار به دنبال کسب سود در طول هفته باشند.

در حال حاضر، اگرچه پشتیبانی فوری در بالاترین سطح YTD قبلی در 15950 قبل از تمرکز منطقه 15800 قرار دارد. یک وقفه کمتر از آن، MA 20 روزه و ناحیه پشتیبانی کلیدی را به ترتیب در سطوح 15500 و 15300 وارد بازی می کند.

ادامه صعودی به اندازه کافی عمل قیمت تاریخی را ارائه نمی دهد، اما مقداری مقاومت در اطراف مناطق 16150، 16320 و 16700 وجود دارد. اگر قرار است قیمت به آن اوج ها برسد، واکنش باید جذاب باشد.

  استقبال خوب از مقاومت اقتصادی در ایالات متحده؛ داده های کلیدی تورم ظاهر می شوند

NAS100 27 نوامبر 2023

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

S&P 500

SPX عملکردی مشابه با NAS100 داشته است، با این حال نتوانسته یک YTD جدید را چاپ کند. علامت 4600 همچنان یک مانع قوی است که باید از آن عبور کرد و همچنین در صورتی که SPX از آن فراتر رفت، نشان دهنده افزایش دوباره YTD خواهد بود. در طول دو هفته گذشته به‌روزرسانی‌های جدیدی انجام شده است و بسیاری از مدیران دارایی مشاهده کرده‌اند که SPX سال خود را در حدود 5000 به پایان می‌رساند.

برای تحقق این امر، من معتقدم که ممکن است نیاز داشته باشیم که در نشست آتی دسامبر، لفاظی‌های کمی تندتر از سوی فدرال رزرو را ببینیم. این می تواند به دنبال داده های اخیر تورم ایالات متحده تحقق یابد و چاپ PCE در این هفته ممکن است حرکت بیشتری در این جهت ایجاد کند. ما همچنین نظرات مثبتی را در اوایل امروز از ژان پیر سخنگوی کاخ سفید شنیدیم که اظهار داشت ایالات متحده شاهد قیمت های پایین تری در اقلام از سوخت گرفته تا مواد غذایی است که هم فدرال رزرو و هم مصرف کنندگان آمریکایی را خوشحال می کند.

تصویر فنی برای ادامه صعودی بر اساس عملکرد قیمت و سیگنال‌های فنی مانند الگوی متقاطع طلایی اخیر امیدوارکننده به نظر می‌رسد. با این حال، ممکن است در اواخر این هفته شاهد عقب نشینی پیش از داده های PCE باشیم، زیرا ممکن است فعالان بازار قبل از انتشار به سود خود نگاه کنند.

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

  استراتژی‌های معاملات فارکس Alpari International | persianforexacademy

سطوح مقاومت:

S&P 500 27 نوامبر 2023

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

برای نکات و ترفندهای مربوط به استفاده از داده های احساسات مشتری، راهنمای رایگان زیر را دانلود کنید.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 8% 6% 7%
هفتگی -6٪ 8% 2%

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/s-p-500-nas-100-make-a-tepid-start-to-the-week-where-to-next-20231127.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار