USD/CAD همچنان در محدوده محدود باقی می ماند زیرا CPI کانادا بیش از حد انتظار سقوط می کند. کجا بعدی؟

قیمت USD/CAD، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

بیشتر بخوانید: بانک کانادا: راهنمای معامله گر

USDCAD از ابتدای نوامبر با کاهش اخیر قیمت نفت که همزمان با ضعیف شدن دلار آمریکا و محدود نگه داشتن این جفت ارز، در محدوده ای گیر کرده است. بسیاری امیدوار بودند که تورم کانادا به ضعف اخیر در USDCAD پایان دهد، اما متاسفانه این امر محقق نشد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

CPI کانادا، دقایق فدرال رزرو آمریکا

بانک مرکزی کانادا امروز تقویت شد زیرا تورم کانادا به دنبال همتای آمریکایی خود در کاهش بیش از حد انتظار بود. این برای بانک کانادا کلیدی است، زیرا از زمان پایین‌ترین نرخ تورم ژوئن 2.8 درصد، با افزایش چاپ اوت به بالاترین سطح 4 درصدی، افزایش یافته است. با توجه به اینکه تورم به ندرت بدون وقفه به نرخ هدفمند بانک مرکزی باز می گردد، به خصوص در محیط ریسک فعلی، تعجب آور نیست.

نرخ تورم سالانه در کانادا در اکتبر سال 2023 از 3.8 درصد در ماه قبل به 3.1 درصد کاهش یافت که کمی کمتر از انتظارات بازار 3.2 درصد بود. نتیجه نرم‌تر از پیش‌بینی بانک مرکزی کانادا بود مبنی بر اینکه تورم احتمالاً تا اواسط سال آینده نزدیک به 3.5 درصد باقی می‌ماند و شرط‌های بازار را تقویت می‌کند که بانک مرکزی بعید است نرخ بهره دیگری را افزایش دهد.

مصرف کنندگان کانادایی در حال حاضر تحت فشار قرار گرفتن محیط نرخ فعلی احساس می کنند و ممکن است یک افزایش دیگر گربه را در میان کبوترها پرتاب کرده باشد. قیمت گاز بار دیگر نقش مهمی در کاهش قیمت ایفا می کند، در حالی که کاهش تورم قیمت مواد غذایی نیز مورد استقبال قرار خواهد گرفت. با این حال، از نقطه نظر مصرف کننده، تورم قیمت مواد غذایی به طرز ناراحت کننده ای در 5.6 درصد فعلی بالا باقی می ماند در حالی که افزایش بازده اوراق قرضه هزینه های وام مسکن را نیز بالا نگه می دارد. بزرگ‌ترین چشم‌انداز برای اقتصاد کانادا نیست و چیزی که می‌تواند همچنان بر روی حرکت رو به جلو تاثیر بگذارد.

  مقاومت برای نگه داشتن گاوهای XAU/USD در خلیج ادامه دارد

منبع: آمار کانادا

صورتجلسه فدرال رزرو ایالات متحده پیش از این تأثیر چندانی بر بازارها نداشت، زیرا داده ها نشان می دهد که فدرال رزرو در حال برداشتن گام های بزرگی است زیرا به دنبال بازگشت تورم به هدف است. برای تفکیک کامل صورتجلسه FOMC، اینجا را کلیک کنید.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

رویدادهای مخاطره آمیز پیش رو

به دنبال داده‌های تاثیرگذار امروز، چیز زیادی در این هفته در تقویم باقی نمانده است. داده‌های تاثیرگذاری بالایی از ایالات متحده فردا با سفارشات کالاهای بادوام و چاپ نهایی احساسات مصرف‌کننده میشیگان نیز وجود دارد. انتظار نمی رود که هیچ یک از اینها تأثیر بلندمدتی بر دلار آمریکا و بنابراین USDCAD نداشته باشد، بلکه تحولات پیرامون قیمت نفت و احساسات در اطراف دلار آمریکا احتمالاً کلیدی باقی خواهند ماند.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنیدتقویم اقتصادی

تحلیل فنی USDCAD

USDCAD در تلاش های خود برای عبور از ناحیه مقاومت 1.3700 شکست خورد. از آن زمان، ما شاهد عملکرد ترکیبی قیمت با بالاترین پایین‌تر بوده‌ایم که پس از آن یک پایین‌تر بیشتر است که در دوره‌های بلاتکلیفی و تجارت محدود دیده می‌شود.

خط روند صعودی بلندمدت ممکن است وارد عمل شود اگر کمی پایین‌تر فشار بیاوریم و بتوانیم پشتیبانی را ارائه دهیم. همچنین MA 50 روزه وجود دارد که درست بالای خط روند صعودی در پایین ترین نرخ نوسان اخیر در 1.3660 قرار دارد. شکست خط روند صعودی می تواند منطقه حمایت را در حدود 1.3550 قبل از تمرکز بر روی 100 و 200 روزه وارد کند.

  ماکائو گزارش آمریکا در مورد قاچاق انسان را مغرضانه خواند

از طرف دیگر، اگر دلار آمریکا روند بهبودی را طی کند، سطح 1.3800 قبل از هر تلاشی برای رسیدن به اوج های اخیر در حدود 1.3900، آزمون سختی را برای گاوها فراهم می کند.

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

  • 1.3660-1.3650
  • 1.3600
  • 1.3500

سطوح مقاومت:

دلار آمریکا/CAD نمودار روزانه

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

احساس مشتری IG

داده های IG Client Sentiment به ما می گوید که 60٪ معامله گران در حال حاضر موقعیت های SHORT دارند. با توجه به دیدگاه مخالف نسبت به احساسات مشتری در DailyFX، آیا USDCAD به سمت علامت روانی 1.3500 سقوط می کند؟

برای نکات و ترفندهایی در مورد نحوه استفاده از داده های احساسات مشتری، راهنمای رایگان خود را در زیر دریافت کنید
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 20% 1% 8%
هفتگی 28% 12% 18%

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/usd-cad-remains-rangebound-as-canadian-cpi-falls-more-than-expected-where-to-next-20231121.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار