WTI الگوی دوتایی پایین را چاپ می کند. بازیابی ورودی؟

پیش بینی قیمت نفت:

بیشترین خوانده شده: اوپک چیست و نقش آن در بازارهای جهانی چیست؟

قیمت نفت در اکثر روزها با مشکل مواجه شد تا اینکه در نشست آمریکا کمی شادی پیدا کرد. سوال این است که آیا خوش بینی کافی در میان فعالان بازار وجود دارد که الهام بخش بهبود قیمت باشد؟

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بازده نفت و ذخایر SPR

نشست اوپک پلاس در هفته گذشته نتوانست بازارها را متقاعد کند زیرا به نظر می رسد 2.2 میلیون بشکه در روز کمتر از انتظارات بازار است. این واقعاً جالب است زیرا در زمانی اتفاق می‌افتد که تولید نفت خام آمریکا برای دومین ماه متوالی رکوردی را ثبت کرد و چالشی را برای اوپک پلاس ایجاد کرد زیرا آنها به دنبال کنترل قیمت‌ها هستند. اوپک پلاس به دنبال اضافه کردن کشورهای عضو بیشتری است که به نوبه خود به آنها اجازه می دهد تا کنترل بیشتری بر قیمت نفت در حال حرکت رو به جلو داشته باشند و تأثیر آنچه به نام «سواران آزاد» شناخته می شود را محدود کند. زمان های جالبی در پیش است، درست زمانی که احتمال عدم اطمینان در خاورمیانه ادامه دارد.

معاون وزیر انرژی آمریکا گفت که ایالات متحده از قیمت پایین نفت استفاده می کند و ذخایر استراتژیک نفت (SPR) را تا جایی که می تواند دوباره پر می کند. به نقل از معاون وزیر، دیوید ترک گفت که این مقدار به دلیل محدودیت های فیزیکی در غارها محدود شده است. آیا این به بهبود احتمالی قیمت‌های WTI کمک می‌کند؟

  اسلاید نفت در گزارش های متناقض دریای سرخ، اعداد EIA در پیش است

صادرات نفت ونزوئلا

علیرغم خوش‌بینی‌ها درباره لغو تحریم‌های نفت ونزوئلا، صادرات تقریباً بدون تغییر باقی می‌ماند که پس از اعلام این خبر مطرح شد. فقدان تعمیر و نگهداری و زیرساخت در میادین نفتی همراه با تاخیرهای طولانی مدت بارگیری و همچنین عدم تمایل برخی کشتیرانان به ارسال کشتی به کشور آمریکای جنوبی، همگی از عوامل هستند.

در حال حاضر مقامات در حال مذاکره با واسطه های مختلف در تلاش برای افزایش صادرات خود با فروش از طریق واسطه ها هستند که در حال حاضر حدود 57 درصد از کل را کاهش می دهد. اوپک پلاس پس از لغو تحریم ها اظهار نظر کرد و هشدار داد که هرگونه تأثیر مادی مدتی طول می کشد تا احساس شود.

image1.png

منبع: REFINITIV

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه تجارت نفت

با نگاه به آینده

با نگاهی به بقیه هفته، اطلاعات زیادی به خصوص از ایالات متحده منتشر می شود که می تواند خطراتی را برای قیمت نفت ایجاد کند. ما همچنین برخی از داده‌های سطح متوسط ​​چین را فردا منتشر خواهیم کرد که می‌تواند نشانه دیگری از سلامت اقتصاد چین همراه با انتشار PMI خدمات ISM ایالات متحده باشد. هر دوی اینها به طور بالقوه می تواند تأثیر غیرمستقیم بر قیمت نفت داشته باشد. من همچنین توصیه می‌کنم که مراقب تحولات خاورمیانه و مسیرهای کشتیرانی احتمالی که با چالش‌هایی روبرو هستند، در حالی که درگیری‌ها همچنان گرم می‌شوند، باشید.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

از منظر فنی، WTI نزدیک به 473.00 در ناحیه حمایت از هر بشکه است که پایین ترین سطح اخیر در اواسط نوامبر بود. همانطور که همه چیز پیش می‌رود، به نظر می‌رسد که ما امروز یک چاپ دوبله چاپ می‌کنیم، بدون اینکه فروش دیرهنگامی داشته باشیم. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است نوید خوبی برای WTI و بهبود بالقوه باشد، اگر تاریخچه اخیر اتفاقی باشد.

  عناوین روزنامه‌های جهان؛آمریکا و انگلیس برای استرالیا زیردریایی هسته‌ای می‌سازند

همانطور که در نمودار زیر می بینید، ما در ماه های ژوئن و جولای چاپ سه گانه پایینی داشتیم که شروع رالی بود که ما را به بالاترین قیمت 95 دلار در هر بشکه رساند که در اواخر سپتامبر چاپ شد. مهم است که توجه داشته باشید که ما مناطق مقاومت بسیار قوی بالاتر از قیمت فعلی داریم که به ویژه سطوح 76 و 78 دلار احتمالاً چالش برانگیز هستند.

نمودار روزانه نفت خام WTI – 4 دسامبر 2023

منبع: TradingView

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

سطوح مقاومت:

احساس مشتری IG

داده های IG Client Sentiment به ما می گوید که 85٪ از معامله گران در حال حاضر دارای موقعیت های LONG هستند. با توجه به دیدگاه مخالفی که در اینجا در DailyFX نسبت به احساسات مشتری اتخاذ شده است، آیا این بدان معناست که ما قرار است به پایین‌ترین سطح اخیر و قیمت 70 دلار در هر بشکه بازگردیم؟

برای نگاهی عمیق تر به احساسات WTI/Oil Price و نکات و ترفندهایی برای استفاده از آن، راهنمای زیر را دانلود کنید.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 5% 22% 8%
هفتگی 2% -8٪ 1%

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/oil-price-forecast-wti-prints-double-bottom-pattern-recovery-incoming-20231204.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار