WTI و رالی برنت به منطقه تلاقی نزدیک می شوند، قیمت نفت کجاست؟

WTI، قیمت برنت، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: شاخص دلار (DXY) به طور شگفت‌انگیزی کاهش یافت زیرا PMI ایالات متحده به بخش خصوصی قوی اشاره می‌کند، طلا به سمت 1970 دلار در هر اونس جهش می‌کند.

WTI، چشم انداز بنیادی برنت

نفت خام با وجود تقویت گسترده دلار آمریکا، هفته را با روزهای متوالی افزایش آغاز کرد. ما انبوهی از نظرات و گزارش‌های سازمان بین‌المللی انرژی (IEA) را شنیده‌ایم که مطمئناً به افزایش اخیر قیمت نفت کمک کرده‌اند.

آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد که کمبود نفت ممکن است در نیمه دوم سال 2023 رخ دهد، زیرا انتظار می‌رود تقاضا به میزان 2 میلیون بشکه در روز از عرضه بیشتر شود. این اظهارات با شک و تردید به ویژه وزیر نفت عربستان مواجه شد و اظهار داشت که آژانس بین المللی انرژی استعداد اشتباه کردن مداوم آن را دارد.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان، پیش از نشست آتی اوپک پلاس در وین در 4 ژوئن، هشداری به دلالان و خرده فروشان صادر کرد. آیا هشدار وزیران نفت عربستان نشانه کاهش بیشتر تولید است؟

متغیر دیگری که باید در افزایش اخیر قیمت نفت در نظر گرفت، آتش‌سوزی‌های اخیر است که کانادا را در هفته گذشته فراگرفته است. مقامات آلبرتا امیدوار بودند که مهلتی به وجود بیاید زیرا باران های شدید در روزهای آینده پیش بینی می شود زیرا آنها با بدترین شروع فصل آتش سوزی در تاریخ دست و پنجه نرم می کنند. این می‌تواند نگرانی‌های فعالان بازار را در مورد تولید و عرضه از کانادا در کوتاه‌مدت افزایش دهد و قیمت‌های WTI و برنت را افزایش دهد.

خطرات منفی برای WTI و BRENT

البته، در حال حاضر نیازی نیست به دنبال شدیدترین ریسک نزولی قیمت نفت باشیم. مذاکرات جاری سقف بدهی ایالات متحده تاکنون نتوانسته است به هیچ شکلی از توافق با نزدیک شدن به مهلت اول ژوئن دست یابد. دلار آمریکا تا کنون بزرگترین ذینفع بوده است و هر چه این مدت طولانی‌تر شود، احتمال قوی‌تر شدن دلار رشد می‌کند که می‌تواند مانع افزایش بیشتر قیمت نفت شود.

داده‌های بسیار محدودی بر روی این سند وجود دارد و والر، سیاست‌گذار فدرال رزرو پیش از انتشار صورتجلسه FOMC صحبت می‌کرد. در حوزه نفت نیز داده هایی از EIA برای هفته منتهی به 19 مه داریم.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

از منظر فنی، هر دو WTI و برنت راه خود را بالاتر رفته‌اند و از پایین‌ترین سطح اخیر در 4 می، اوج‌ها و پایین‌ترین قیمت‌ها را چاپ کرده‌اند. با این حال، در حال حاضر با موانع فنی قابل توجهی مواجه هستیم که از 27 آوریل و 50 پایین آمده است. و MA 100 روزه همه فقط بالاتر از قیمت فعلی استراحت می کنند. ما می‌توانیم در کوتاه‌مدت با بسته شدن روزانه به زیر 71.75 بشکه‌ای که ساختار صعودی را باطل می‌کند و بازآزمایی مجدد از علامت 70.00 در هر بشکه را آغاز می‌کند، در کوتاه‌مدت شاهد نوعی کاهش مجدد باشیم.

نمودار روزانه نفت خام WTI – 24 مه 2023

image3.png

منبع: TradingView

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-oil-price-update-wti-and-brent-rally-approaches-confluence-area-where-to-next-for-oil-prices-20230524.html