XAU/USD هفته را با کاهش شروع می کند، FOMC دقیقه بعد

طلا، نقره تجزیه و تحلیل

  • قیمت طلا پس از پیشرفت هفته گذشته کاهش یافت – هفته آرام تر در تقویم اقتصادی
  • گزارش‌های FOMC و گزارش‌های مرحله جدیدی در جنگ اسرائیل و حماس، کاتالیزورهای بالقوه‌ای را نشان می‌دهند
  • نقره در مقاومت کانال با چالش روبرو می شود
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

طلا پس از پیشرفت هفته گذشته کاهش می یابد

طلا هفته گذشته افزایش یافت تا به افت دو هفته ای پایان دهد، اما قیمت روز جمعه زمینه را برای یک دوستدار بالقوه حرکت در این هفته فراهم کرد. فتیله فوقانی گسترده روز جمعه نشانه اولیه یک عقب نشینی احتمالی در آغاز این هفته را نشان داد.

اکشن قیمت در حال حاضر پایین‌تر است و از سطح 1985 دلار پایین‌تر می‌آید، و او در سطح بعدی – به عنوان حمایت – سطح 1937 دلار را در نظر می‌گیرد. سطح 1937 دلار قابل توجه است زیرا تقریباً با میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) مطابقت دارد.

در روزهای معاملاتی اخیر، ضعیف‌تر شدن دلار و کاهش بازدهی آمریکا (خزانه‌داری) به تقویت قیمت طلا پس از رسیدن به پایین‌ترین حد در 13 نوامبر – یک روز قبل از کاهش قیمت شاخص بهای مصرف کننده در آمریکا که الهام بخش فروش دلار بود، کمک کرد.

دقیقه FOMC یک کاتالیزور بالقوه برای فلز گرانبها در این هفته تا آنجا که بر دلار تأثیر می گذارد، ارائه می دهد. به غیر از این که هفته نسبتاً آرامی است، با این حال، در مرحله جدیدی از جنگ اسرائیل و حماس، طلا می تواند یک بار دیگر پاهای خود را پیدا کند.

  XAU/USD با کاهش ارزش دلار افزایش یافت، نقره بارز شد

طلا (XAU/دلار آمریکا) نمودار روزانه

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله طلا

نوسانات پیش بینی شده 30 روزه طلا پس از یک دوره کوتاه تثبیت همچنان در حال سقوط است. هرچه این روند طولانی تر ادامه یابد، بعید است که طلا مانند آنچه در ابتدای مناقشه دیدیم افزایش یابد، اما این فلز همچنان در موقعیت مطلوبی برای سرمایه گذاری بر فروش بیشتر دلار و بازدهی پایین تر در ایالات متحده است.

image2.png

نوسانات مورد انتظار طلا 30 روزه (GVZ) منبع: TradingView، تهیه شده توسط ریچارد اسنو

نقره در مقاومت کانال با یک چالش روبرو می شود

نقره هفته گذشته نیز یک هفته چشمگیر را ثبت کرد و تا مقاومت کانال و اصلاح (کمتر قابل توجه) فیبوناچی 50 درصد افزایش یافت. با این وجود، این فلز هفته را با افت ادامه داد تا 22.35 دلار (38.2 درصد فیب) به عنوان سطح حمایت ممکن باز شود. یک حرکت بزرگتر نشان می دهد که پشتیبانی کانال در 23.6% اصلاح فیب، 20.52 دلار وارد عمل می شود.

نمودار هفتگی نقره (XAG/USD).

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFXمنبع: https://www.dailyfx.com/news/gold-price-outlook-xau-usd-starts-the-week-lower-fomc-minutes-next-20231120.html