تنظیمات اکشن قیمت ین ژاپن: EUR/JPY، USD/JPY، AUD/JPY

قیمت ین ژاپن، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

  • را ین اخیراً با وجود یک BoJ Dovish انعطاف پذیر باقی مانده است. خوش بینی نسبت به تغییر سیاست یا ترس از مداخله؟
  • Doji Candlestick Close for EURJPY و USDJPY نکات منفی بیشتر.
  • AUDJPY رکوردهای دسامبر 2022 پس از صعود RBA. کجا بعدی؟

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشتر بخوانید: تنظیمات اقدام قیمت برای GBP/AUD به دنبال افزایش نرخ RBA

پس زمینه ین ژاپن

ین ژاپن همچنان به شگفتی و فتنه ادامه داده است زیرا به نظر نمی رسد فعالان بازار پیام بانک ژاپن (BoJ) را دریافت کنند. فعالان بازار به تغییر سریع سیاست پس از ورود فرماندار Ueda امیدوار بودند، با این حال فرماندار همچنان در لفاظی و ارزیابی خود مبنی بر اینکه تغییری قریب الوقوع نیست ثابت قدم است.

نظرات امروز صبح بار دیگر نشان دهنده موضع فرمانداران است، زیرا وی اظهار داشت: “ما QQE را تا رسیدن به هدف تورمی خود ادامه خواهیم داد. انتظارات تورمی به دلیل طولانی شدن تورم صفر و کاهش تورم پایین باقی مانده است. بنابراین، بهبود اخیر ین تعجب آور است، با این حال هفته گذشته ما نظراتی را از فرماندار Ueda و وزیر دارایی ژاپن در مورد ارز و نرخ ارز شنیدیم که به احتمال مداخله اشاره کرد.

البته ما شاهد مداخله BoJ در اکتبر 2022 بودیم، زمانی که USD/JPY به 150.00 رسید. تشخیص اینکه آیا این دلیل انعطاف پذیری اخیر ین ژاپن است یا بازارها هنوز به تغییر یا تغییر سیاست خوش بین هستند، بسیار دشوار است؟

  افزایش ین ژاپن با نگاه بازارها به سمت تعداد نیروی کار ایالات متحده

ین احتمالاً در این ماه با فشار مجددی روبرو خواهد شد زیرا انتظار می رود نرخ بهره از سوی بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی اروپا افزایش یابد، در حالی که تصویر فدرال رزرو آمریکا کمی قطعی به نظر می رسد. هفته‌های پیش‌رو می‌تواند برای ین ژاپن بسیار مهم باشد، زیرا ما به سمت Q3 پیش می‌رویم.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

پیشنهاد شده توسط زین وودا

ویژگی های معامله گران موفق

اقدام قیمت و تنظیمات بالقوه

EURJPY

EUR/JPY نمودار روزانه

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

EURJPY دیروز به سطح روانشناختی 150.00 صعود کرد و سپس به پایین ترین سطح 148.80 امروز عقب نشینی کرد. در بازه زمانی روزانه، یک شمع در اینجا بسته می‌شود، یک علامت جدید چاپ شده با بالاترین پایین‌تر را مشاهده می‌کند که پتانسیل کاهش بیشتر در جستجوی پایین‌تر را نشان می‌دهد.

جالب است که ببینیم آیا ین می تواند انعطاف پذیری خود را حفظ کند، به خصوص اگر شاهد بازگشت گاوهای یورو باشیم. یورو اخیراً قوی نبوده است، زیرا اکثر لفاظی‌ها و داده‌های جنگ‌طلب احتمالاً قبلاً قیمت‌گذاری شده‌اند و در نتیجه منجر به برخی ضعف‌های کوتاه‌مدت یورو شده است. بسته شدن یک شمع روزانه زیر سطح حمایت فوری در حدود 148.70 می تواند مسیری را به سمت MA 50 روزه باز کند که در نزدیکی یک منطقه حمایتی کلیدی در 147.60 قرار دارد.

از طرف دیگر، پیش از اینکه بالاترین سطح YTD در 151.61 متمرکز شود، پیش از آنکه به سمت مقاومت در دستگیره 151.00 توجه شود، یک فشار توسط گاوهای یورو باید با دسته 150.00 مقابله کند.

  رزمایش چین در نزدیک تایوان و واکنش های بین المللی

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

سطوح مقاومت:

USDJPY

USD/JPY نمودار روزانه

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

از دیدگاه فنی، نمودار روزانه USD/JPY به طرز عجیبی شبیه به EUR/JPY است. شمع روزانه دیروز به عنوان یک شمعدان دوجی بسته شد که می تواند تصویری از بسته شدن روزانه EURJPY باشد. با این حال، USDJPY از ابتدای جلسه اروپا به نظر می رسد که تیک بالاتری داشته باشد، زیرا شاخص دلار در حدود 103.80 حمایت پیدا کرد.

به طور کلی USDJPY بدون بسته شدن شمع روزانه در زیر دسته 137.90 (بالاترین نوسان پایین قبلی) صعودی باقی می ماند. سیگنال‌های ترکیبی در اینجا و مشابه EURJPY در حالی که منتظر یک شکست احتمالی هستیم. ما به خوبی می توانیم محدوده USDJPY را در حال حاضر بین بالاترین نوسان اخیر در حدود 141.00 و نوسان پایین در اطراف دسته 138.40 ببینیم.

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

سطوح مقاومت:

AUDJPY

AUD/JPY نمودار روزانه

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

نمودار AUDJPY دیروز شاهد بسته شدن شمعدان doji مشابه در روز بود، اما تصمیم برای افزایش نرخ توسط RBA، علاقه گاوهای دلار استرالیا را دوباره برانگیخت. این جفت ارز قبل از صعود به مقاومت در منطقه 93000، بالاترین سطح دیروز را افزایش داده است. با توجه به اینکه در سطح مقاومتی قرار داریم و بالاترین سطح را چاپ کرده‌ایم، به خوبی می‌توانیم برای یک عقب‌نشینی کوتاه‌مدت به سمت حمایت روزانه در حدود 92.50 باشیم.

با توجه به نرخ RBA، ما به خوبی می‌توانیم اینجا را بالاتر ببریم و ناحیه مقاومت بعدی در حدود 94.00 باشد، قبل از اینکه ناحیه روانی 95.00 مورد توجه قرار گیرد. تنها نگرانی من در مورد افزایش بیشتر این است که RSI 14 روزه در حال نزدیک شدن به منطقه بیش از حد خرید است. با این حال، فشار به مقاومت در 94.00 می‌تواند کاملاً با ورود RSI به قلمروی بیش از حد خرید مطابقت داشته باشد و می‌تواند منجر به عقب‌نشینی شود و فرصت‌های ریسک به سود بهتری را به شرکت‌های بالقوه ارائه دهد.

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-japanese-yen-price-action-setups-eur-jpy-usd-jpy-aud-jpy-20230606.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار