سقوط آزاد دلار پس از CPI ایالات متحده، تنظیم بر روی EUR/USD، GBP/USD، Nasdaq 100، طلا

دلار آمریکا، یورو/دلار، پوند/دلار آمریکا، 100 نزدک، پیش بینی قیمت طلا

  • را دلار آمریکا کاهش بازدهی به دنبال پایین‌تر از حد انتظار آمریکا تورم ارقام
  • یورو/دلار آمریکا و GBP/USD به سمت بالا بروید و به اوج های چند هفته ای برسید
  • قیمت طلا و نزدک 100 نیز تجمع می کنند و در هر دو مورد با سطوح فنی کلیدی معاشقه می کنند

توصیه شده توسط دیگو کولمن

فارکس برای مبتدیان

بیشترین خوانده شده: تورم آمریکا در ماه اکتبر به 3.2 درصد کاهش یافت، دلار آمریکا کاهش یافت اما طلا افزایش یافت

بازدهی خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه پس از آن که داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا، احتمال انقباض بیشتر بانک مرکزی را کاهش داد و باعث تضعیف نگه داشتن نرخ‌های بهره در سطوح بالا برای مدت طولانی شد، کاهش یافت.

حرکت در فضای با درآمد ثابت باعث شد تا دلار آمریکا به طور گسترده‌تری سقوط کند و شاخص DXY بیش از 1.5 درصد سقوط کرد، بدترین عملکرد روزانه آن از نوامبر 2022. در این پس‌زمینه، یورو و پوند انگلیس به اوج رسیدند و چند برابر شدند. بالاترین هفته در برابر دلار آمریکا.

قیمت طلا نیز افزایش قابل توجهی داشت و توانست به طور قاطعی بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه، که یک سیگنال فنی صعودی است، تثبیت شود. به نوبه خود، نزدک 100 به بهترین سطوح خود در تقریباً چهار ماه منجنیق رسید، و در فاصله یک تار مو تا بازپس گیری اوج خود در سال 2023 بود.

با اعلام پیروزی معامله‌گران در مبارزه با تورم و قیمت‌گذاری در کاهش شدید نرخ‌ها برای سال 2024، حرکت‌های اخیر بازار ممکن است در کوتاه‌مدت مورد توجه قرار گرفته و تثبیت شود. این می تواند به معنای کاهش بیشتر برای بازدهی و دلار آمریکا، همراه با سود بیشتر برای فلزات گرانبها و سهام باشد.

  آیت‌الله رئیسی پکن را به مقصد تهران ترک کرد

این قطعه EUR/USD، GBP/USD، Nasdaq 100 و قیمت طلا را از منظر فنی بررسی می کند. ما به سطوح قیمتی قابل توجهی می پردازیم که به دنبال حرکت های قابل توجه روز سه شنبه در دارایی های کلیدی نیاز به توجه دارند.

برای ارزیابی جامع از چشم انداز میان مدت یورو، مطمئن شوید که چشم انداز سه ماهه چهارم ما را دانلود کنید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

EUR/USD روز سه شنبه افزایش یافت و مقاومت فیبوناچی و میانگین متحرک ساده 200 روزه را از بین برد. با حرکت در سمت خود و یک تغییر مثبت در احساسات، این جفت ارز ممکن است مسیر صعودی خود را در روزهای آینده ادامه دهد، با هدف بالقوه 1.0960، یعنی 61.8% اصلاح فیب از فروش ژوئیه/اکتبر.

در مواردی که EUR/USD نتواند سودها را حفظ کند و فروشندگان دوباره تسلط خود را به دست آورند، اولین پشتیبانی فنی برای نظارت در حدود 1.0840 ظاهر می شود و به دنبال آن دسته روانی 1.0800 قرار می گیرد. تداوم ضعف، خطر بازدید مجدد از ناحیه 1.0650 را افزایش می دهد.

نمودار فنی EUR/USD

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار EUR/USD با استفاده از TradingView ایجاد شد

علاقه مند به یادگیری نحوه موقعیت یابی خرده فروشی می توانید مسیر کوتاه مدت GBP/USD را شکل دهید؟ راهنمای احساسات ما نقش ذهنیت جمعیت را در بازارهای FX توضیح می دهد. اکنون نسخه رایگان خود را درخواست کنید!
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -33٪ 58% -3٪
هفتگی -29٪ 49% -1٪

GBP/USD تحلیل فنی

GBP/USD نیز در روز سه شنبه افزایش یافت و از میانگین متحرک ساده 200 روزه خود گذشت و از رکود 38.2 درصدی فیب در رکود ژوئیه/اکتبر گذشت. اگر این شکست صعودی در جلسات معاملاتی آتی تداوم یابد، خریداران می توانند جرأت داشته باشند تا به 1.2591 (50% اصلاح فیب) حمله کنند.

برعکس، اگر انگیزه صعودی محو شود و احساسات به نفع فروشندگان تغییر کند، حمایت اولیه بین 1.2460 و 1.2450 شناسایی می شود. حفظ قیمت ها در بالای این طبقه برای القای اطمینان در چشم انداز صعودی ضروری است. شکست در انجام این کار ممکن است باعث عقب نشینی به سمت 1.2320 و 1.2200 پس از آن شود.

نمودار فنی GBP/USD

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار GBP/USD با استفاده از TradingView ایجاد شد

اگر به دنبال تحلیل عمیق شاخص‌های سهام ایالات متحده هستید، پیش‌بینی معاملات بازار سهام ما در سه ماهه چهارم مملو از بینش‌های بنیادی و فنی عالی است. اکنون یک نسخه رایگان دریافت کنید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی نزدک 100

Nasdaq 100 در روز سه‌شنبه به دلیل کاهش بازدهی در ایالات متحده به دنبال ضعیف‌تر از حد انتظار CPI ایالات متحده، بیش از 2.2 درصد افزایش یافت. با توجه به اینکه معامله گران در حال حاضر از یک محور dovish در فدرال رزرو تخفیف می دهند، احساسات می تواند مثبت باقی بماند و شرایط مناسبی را برای قدرت بازار سهام ایجاد کند.

از نظر آستانه های فنی کلیدی، اولین مقاومت برای تماشا مربوط به اوج های جولای نزدیک به سطح 16067 است. در قدرت بیشتر، تمرکز به اوج سال گذشته تغییر می کند. اگر یک معکوس نزولی آشکار شود، حمایت اولیه در 15720 و به دنبال آن 15500/15400 قرار می گیرد.

نمودار فنی نزدک 100

تصویری از صفحه نمایش رایانه توضیحات به طور خودکار تولید شد

نمودار Nasdaq 100 با استفاده از TradingView ایجاد شد

مشتاق به دست آوردن بینشی در مورد مسیر آینده طلا و محرک های بازار آینده برای نوسانات هستید؟ پاسخ ها را در راهنمای معاملاتی رایگان Q4 ما کشف کنید.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی قیمت طلا

پس از چند روز نرمی، طلا در روز سه‌شنبه یک روند صعودی را اعمال کرد و از حمایت خوشه‌ای در 1940 دلار / 1950 دلار جهش کرد. در صورتی که قیمت ها با موفقیت بر اساس این حرکت صعودی ایجاد شوند، مقاومت اولیه در 1975 دلار / 1980 دلار قرار دارد. فاصله بالای این سقف می تواند در را برای صعود به 2010 دلار / 2015 دلار باز کند.

برعکس، در صورت بازپس گیری کنترل بازار توسط فروشندگان، حمایت اولیه از 1950 دلار به 1940 دلار افزایش می یابد. اگرچه طلا ممکن است در این محدوده در طی یک اصلاحی پایه ایجاد کند، اما شکست می تواند زمینه را برای افت به 1920 دلار و به دنبال آن 1900 دلار فراهم کند.

نمودار قیمت طلا (قراردادهای آتی)

تصویری از صفحه نمایش رایانه توضیحات به طور خودکار تولید شد

نمودار قیمت طلا با استفاده از TradingView ایجاد شدمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-usd-dollar-in-freefall-after-us-cpi-setups-on-eur-usd-gbp-usd-nasdaq-100-gold-prices-xauusd-20231114.html