70 دلار در هر بشکه ثابت ماند زیرا چین به نگرانی های تقاضا می افزاید

پیش بینی قیمت نفت:

  • روغن شکست در مانع 70 دلاری قبل از لغزش بیشتر.
  • در حالی که عربستان سعودی و روسیه بر اهمیت کاهش داوطلبانه اوپک پلاس تاکید می‌کنند، رئیس‌جمهور پوتین به‌ندرت از خاورمیانه بازدید می‌کند.
  • واردات چین و روغن کاهش تقاضا از سوی پالایشگاه ها
  • IG Client Sentiment نشان می دهد که معامله گران در حال حاضر 87% خالص در WTI دارند.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقدام قیمت، الگوهای نمودار و میانگین های متحرک، بررسی کنید بخش آموزش DailyFX.

بیشترین خوانده شده: اوپک چیست و نقش آن در بازارهای جهانی چیست؟

قیمت نفت در تلاش برای بازپس گیری 70 دلار در هر بشکه با مشکل مواجه شد زیرا با فشار فروش مجدد به دلیل نگرانی های تجدید تقاضا مواجه شد. با توجه به اینکه WTI بیش از 1% افزایش داشت و برای مدت کوتاهی بالای 70 دلار معامله شد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

آشنایی با مبانی اصلی تجارت نفت

واردات چین نگرانی های تقاضا را افزایش می دهد

این نباید یک موضوع جدید یا تعجب برانگیز باشد برای کسانی از شما که اخیراً مطالب من را در Oil دنبال می کنید. واردات نفت چین به طور عمیق با مقالات اصلی من که اشاره به تجمع/پر کردن ذخایر توسط مقامات چینی دارد، مورد بحث قرار گرفته است. با توجه به بهبود مختلط در چین، این کشور آسیایی همچنان موفق شد از رکوردهای قبلی خود در زمینه واردات نفت پیشی بگیرد.

من در مورد پیامدهای آن پس از تکمیل تکمیل و اینکه چه تأثیری بر کاهش واردات از دومین اقتصاد بزرگ جهان دارد، صحبت کرده بودم. در ماه نوامبر واردات نفت در اولین کاهش سالانه از آوریل تا کنون 9.2 درصد کاهش یافت. همچنین نگرانی در مورد کند شدن سفارشات پالایشگاه های مستقل وجود دارد که باعث کاهش تقاضا شد. با توجه به نگرانی‌های جاری در مورد آژانس رتبه‌بندی بخش‌های ساختمانی و مستغلات، مودیز هشداری برای کاهش رتبه اعتباری چین صادر کرد. آژانس رتبه بندی خطرات مرتبط با کاهش مداوم بخش املاک را ذکر کرد. اگر این روند در سال آینده ادامه یابد، می‌تواند روند بهبود چین را مختل کند و همچنین بر تقاضای نفت تأثیر بگذارد.

  ژاپن و کره جنوبی بدنبال بهبود روابط

رئیس جمهور پوتین از عربستان سعودی و امارات دیدن کرد. اعضای اوپک پلاس متعهد به کاهش هستند

نشست اوپک پلاس در هفته گذشته با کاهش داوطلبانه (طبق گزارش‌ها، با ناکام ماندن) نتوانست بازارها را متقاعد کند، دست کم بسیار ضعیف بود. این همراه با تنش در خاورمیانه باعث شد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه سفری نادر به خاورمیانه داشته باشد. رئیس جمهور پوتین از زمان آغاز جنگ در اوکراین سفری بین المللی نداشته است اما این هفته از امارات و عربستان سعودی بازدید کرد. دو صادرکننده بزرگ نفت از اعضای اوپک پلاس خواستند تا به توافق کاهش تولید بپیوندند و رهبران از خیر اقتصاد جهانی به عنوان نیروی محرکه برای این اقدام یاد کردند. ممکن است انگیزه ها قابل بحث باشد یا نباشد، اما اوپک پلاس در اوایل سال 2023 زمانی که عرضه را کاهش داد و قیمت نفت را حمایت کرد، به درستی رسید.

بر کسی پوشیده نیست که این بلوک مایل است قیمت نفت را بالای 80 دلار در هر بشکه ثابت نگه دارد. نشست‌ها در خاورمیانه با پایان یافتن هر دو طرف بر اهمیت همکاری خود و همچنین لزوم پیوستن همه کشورهای شرکت‌کننده به توافق اوپک پلاس و ثابت نگه داشتن قیمت‌های نفت، پایان یافت. بزرگترین عضو اوپک که از کاهش کاهش تولید حذف شده است، ایران است که اقتصاد آن از سال 1979 پس از تسخیر سفارت آمریکا در تهران تحت تحریم های مختلف آمریکا قرار گرفته است. ایران در حال افزایش تولید است و امیدوار است تا 20 مارس سال آینده به تولید 3.6 میلیون بشکه در روز برسد.

با نگاه به آینده

نگاه به بقیه هفته و داده های مشاغل ایالات متحده فردا در مرکز توجه قرار می گیرد و پتانسیل ایجاد نوسانات زیادی را دارد. این می‌تواند تأثیری منفی بر نفت دلاری داشته باشد که به یک هفته بزرگ از جلسات بانک مرکزی می‌رود.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

از منظر فنی، WTI زیر سطح 70 دلار در هر بشکه آسیب پذیر است و حمایت در حدود 67 دلار است. البته این یک حوزه کلیدی پشتیبانی است که در آن ما یک الگوی پایین سه گانه را در ماه می و ژوئن قبل از شروع حرکت انفجاری به سمت بالا چاپ کرده بودیم.

فشار به این سطح ممکن است با فشار شدید خرید مواجه شود و می‌تواند برای قیمت نفت پایین باشد. از طرف دیگر، یک شکست به بالای سطح مقاومت فوری 70 دلار در هر بشکه در 72.15 دلار و کمی بالاتر در دستگیره 73.06 دلار قرار دارد.

نفت خام WTI نمودار روزانه – 7 دسامبر 2023

منبع: TradingView

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

سطوح مقاومت:

احساس مشتری IG

داده های IG Client Sentiment به ما می گوید که 87٪ از معامله گران در حال حاضر دارای موقعیت های LONG هستند. با توجه به دیدگاه مخالفی که در اینجا در DailyFX نسبت به احساسات مشتری پذیرفته شده است، آیا این بدان معناست که ما قرار است به پایین‌ترین سطح در مرز 67 دلار نگاه کنیم؟

  افزایش صادرات فناوری زیردریایی انگلیس به تایوان

برای نگاهی عمیق تر به احساسات WTI/Oil Price و تغییرات در موقعیت طولانی و کوتاه، راهنمای رایگان زیر را دانلود کنید.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -3٪ -12% -4٪
هفتگی 20% -23٪ 13%

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawdaمنبع: https://www.dailyfx.com/news/oil-price-forecast-70-a-barrel-holds-firm-as-china-adds-to-demand-concerns-20231207.html

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار