دلار آمریکا افزایش یافته اما ریسک‌های نزولی رشد می‌کنند، تنظیم بر روی EUR/USD، GBP/USD قبل از پاول

پیش بینی دلار آمریکا – EUR/USD، GBP/USD

  • را دلار آمریکا با افزایش بازدهی ایالات متحده، بهبود خود را تمدید می کند
  • سخنرانی پاول در روز جمعه در کانون توجه قرار خواهد گرفت
  • این مقاله به سطوح کلیدی فناوری برای تماشا می‌پردازد یورو/دلار آمریکا و GBP/USD

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: هزینه های مصرف کننده ایالات متحده کاهش می یابد، اما شاخص دلار آمریکا (DXY) به پیشرفت خود ادامه می دهد

دلار آمریکا، همانطور که با شاخص DXY اندازه‌گیری می‌شود، بهبود خود را در روز پنج‌شنبه افزایش داد، که با افزایش بازدهی خزانه‌داری آمریکا پس از اظهارات مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، که نشان داد FOMC هنوز در حال بررسی کاهش هزینه‌های استقراض نیست، تقویت شد.

موقعیت قدرتمند دالی، که با وضعیت محتاطانه‌تر دیگر همکاران در تضاد است، شکاف گسترده‌تر بین کبوترها و شاهین‌ها را برجسته می‌کند.

رویدادهای بازار آتی

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

در مورد روند دلار آمریکا مطمئن نیستید؟ با پیش بینی Q4 ما وضوح را به دست آورید. امروز راهنمای رایگان خود را بخواهید!

برای رفع ابهامات در مورد موضع گسترده تر بانک مرکزی، معامله گران باید سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو در روز جمعه در کالج اسپلمن را به دقت زیر نظر داشته باشند. این رویداد ممکن است به عنوان یک پلتفرم برای رئیس FOMC برای ارائه توضیحات در مورد چشم انداز سیاست پولی باشد.

اظهارات هاوکیش مبنی بر تایید نرخ های بهره بالاتر برای مدت طولانی تری به احتمال زیاد فشار صعودی بر بازدهی ایالات متحده وارد می کند و شرایط مناسبی را برای دلار آمریکا ایجاد می کند تا بازگشت نوپای خود را طولانی تر کند. از سوی دیگر، عدم عقب نشینی قیمت گذاری در بازار (کاهش بسیاری از نرخ ها برای سال 2024 قبلاً تخفیف داده شده است) می تواند بازدهی را کاهش دهد و بر دلار فشار بیاورد.

  حمله به اهداف کلیدی شبیه‌سازی شده تایوانی در رزمایش ارتش چین

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

یورو/دلار آمریکا در روز پنجشنبه برای دومین روز متوالی سقوط کرد و پس از انتشار آمار ضعیف‌تر از انتظار تورم منطقه یورو در ماه نوامبر، زیان‌ها شتاب گرفت. اگر عقب نشینی بخار در جلسات معاملاتی آینده جمع آوری کند، مرز پایین کانال صعودی کوتاه مدت در 1.0890 ممکن است به عنوان حمایت عمل کند، اما در صورت بروز شکست نمی توان چشم انداز سقوط به سمت 1.0840 را رد کرد.

برعکس، اگر گاوها کنترل بازار را دوباره به دست گیرند و نرخ ارز روند صعودی اخیر خود را از سر بگیرد، اولین سقف قابل مشاهده در 1.0960 قرار می گیرد که با 61.8% اصلاح فیب در رکود جولای/اکتبر مطابقت دارد. در صورت قدرت بیشتر، بازگشت مجدد به اوج ماه نوامبر و به دنبال آن افزایش احتمالی به سمت مقاومت افقی در 1.1080 محتمل است.

برای ارزیابی جامع از چشم انداز فنی و بنیادی میان مدت یورو، یک نسخه رایگان از آخرین پیش بینی ما درخواست کنید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

نمودار فنی EUR/USD

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار EUR/USD با استفاده از TradingView ایجاد شد

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD نیز در روز پنجشنبه عقب نشینی کرد، اما توانست بالاتر از پشتیبانی فنی در منطقه 1.2590 باقی بماند. این عقب نشینی متوسط ​​بعید است که نشانه تغییر به سمت چشم انداز منفی باشد. بلکه ممکن است نشان دهنده یک مکث کوتاه در روند صعودی کوتاه مدت باشد.

حفظ چشم انداز صعودی کابل مستلزم آن است که این جفت ارز بالای 1.2590 بماند. اگر این کف پابرجا بماند، GBP/USD ممکن است به زودی مسیر صعودی خود را پس از یک دوره تثبیت کوتاه از سر بگیرد و راه را برای حرکت به سمت 1.2720، یعنی 61.8% اصلاح فیب از لغزش جولای/اکتبر، هموار کند. استحکام مداوم ممکن است توجه را به دسته 1.2800 معطوف کند.

  بحران در کابینه / سومین وزیر کیشیدا نخست وزیر ژاپن استعفا کرد

از سوی دیگر، اگر زیان ها تشدید شود و فروشندگان موفق شوند قیمت ها را به زیر 1.2590 برسانند، ممکن است افتی را به سمت میانگین متحرک ساده 100 روزه و در صورت ضعف پایدار به 1.2460 مشاهده کنیم.

علاقه مند به درک اینکه چگونه موقعیت خرده فروشی ممکن است مسیر GBP/USD را شکل دهد؟ راهنمای احساسات ما روانشناسی جمعیت را در بازارهای FX بررسی می کند. راهنمای رایگان خود را اکنون دانلود کنید!
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 8% -12% -3٪
هفتگی -13٪ 14% 0%

نمودار فنی GBP/USD

تصویری از صفحه نمایش رایانه توضیحات به طور خودکار تولید شد

نمودار GBP/USD با استفاده از TradingView ایجاد شدمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-usd-dollar-up-but-bearish-risks-grow-setups-on-eur-usd-gbp-usd-before-powell-20231130.html