GBP/USD، GBP/JPY، GBP/AUD تنظیمات قیمت

پوند انگلیس در مقابل دلار آمریکا، دلار استرالیا، ین ژاپن – تنظیمات قیمت:

  • GBP/USD با وجود عقب نشینی اخیر هنوز سنگین به نظر می رسد.
  • عقب نشینی شدید به داخل GBP/AUD خطر عقبگرد عمیق تر در کوتاه مدت را افزایش می دهد.
  • GBP/JPY برای شکستن مقاومت کلیدی گذشته تلاش کرده است.

پیشنهاد مانیش جرادی

نحوه معامله GBP/USD

در یک هفته نسبتاً سبک در رابطه با داده‌های کلان بریتانیا، پوند انگلیس ممکن است در اختیار برخی از همتایان خود قرار گیرد.

بر اساس شاخص غافلگیری اقتصادی، پس از عملکرد چشمگیر از ماه فوریه، داده های کلان بریتانیا از اواسط ماه مه به طور کلی ضعیف شده است. با این وجود، داده های قوی بیش از حد انتظار از ابتدای سال باعث ارتقای چشم انداز اقتصادی برای سال جاری شده است. در همین حال، تعدیل کندتر از حد انتظار در تورم بریتانیا در ماه آوریل، احتمال افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان (BOE) در این ماه را افزایش داده است.

BOE پس از توقف در آوریل، نرخ پایه خود را در ماه می 25 واحد افزایش داد و بازار تقریباً در چهار افزایش نرخ تا پایان سال قیمت گذاری می کند و نرخ پایانه را از 4.50 درصد فعلی به 5.41 درصد می رساند. هفته آینده داده‌های مربوط به مشاغل، تولید ناخالص داخلی و تولیدات تولیدی بریتانیا را پیش از نشست BOE در 22 ژوئن ارائه می‌کند، که می‌تواند اوضاع را کمی برای پوند انگلیس تحریک کند. تا آن زمان، پوند می توانست پس از دویدن تماشایی در برابر برخی از همتایان خود یک نفس تازه کند.

  قیمت نفت خام بر اساس چشم انداز اوپک پلاس و دلار ثابت کاهش می یابد. برای WTI کجا؟

نمودار روزانه GBP/USD

image1.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView; یادداشت ها در پایین صفحه

GBP/USD: سنگین به نظر می رسد

در نمودارهای فنی، GBP/USD به مرحله تثبیت در فاز صعودی کلی در نمودارهای روزانه رفته است، همانطور که نمودارهای شمعدانی با کد رنگی نشان می‌دهند. حرکت کوتاه مدت همچنان ضعیف است و به نرمی بیشتر این جفت اشاره دارد. برای بحث بیشتر، به به‌روزرسانی قبلی «پوند بریتانیا کاهش CPI تاول‌آمیز: بعدی برای GBP/USD، EUR/GBP، GBP/JPY؟» را ببینید که در 25 می منتشر شد.

نمودار روزانه GBP/USD

image2.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

هر شکستی به زیر بالشتک فوری در پایان ماه مه 1.2300 می تواند در ابتدا نزولی را به سمت 1.2200 باز کند، به طور بالقوه به سمت میانگین متحرک 200 روزه (در حدود 1.2000). از منظر میان‌مدت، افزایش این ماه به بالاترین سطح یک ساله در ماه می، توالی بالا-بالاتر-پایین را از اواخر سال 2022 تأیید کرد و درها را برای برخی از دستاوردهای میان‌مدت باز گذاشت. (نگاه کنید به «پند بریتانیا شناور پیش از BOE: چقدر صعودی تر؟»، منتشر شده در 8 می).

نمودار روزانه GBP/JPY

image3.png

نمودار ایجاد شده با استفاده از TradingView

GBP/JPY: مبارزه برای پاکسازی مقاومت کانال

احتمال عقب نشینی رالی GBP/JPY در کوتاه مدت در حال افزایش است، زیرا از فوریه برای شکستن مقاومت گذشته در خط میانه کانال فورک تلاش کرده است (نمودار را ببینید)، نه چندان دور از یک سد سخت در اوج اکتبر 172.10. . هر شکست به زیر 172.00 نشان می دهد که فشار صعودی در حال حاضر محو شده است و در را برای برخی تثبیت / عقب نشینی جزئی باز می کند. بالشتک اولیه حدود 171.25 است، بالشتک قوی تر در پایین ترین حد اواسط ماه می یعنی 167.85 دیده می شود.

  عناوین روزنامه‌های جهان؛ «الازهر» کالاهای سوئدی و هلندی را تحریم کرد

فراتر از کوتاه‌مدت، همانطور که در به‌روزرسانی قبلی مشخص شد، هنوز هیچ نشانه‌ای مبنی بر معکوس شدن روند صعودی پنج ماهه دیده نمی‌شود، اما روند رو به رشد قیمت نشان می‌دهد که ممکن است نیاز به نفس کشیدن داشته باشد.

نمودار هفتگی GBP/AUD

image4.png

نمودار ایجاد شده با استفاده از TradingView

GBP/AUD: برای یک شکست عمیق تر آماده شده اید؟

عقب نشینی شدید GBP/AUD در روزهای اخیر، متقاطع را در برابر یک عقب گرد عمیق تر در کوتاه مدت آسیب پذیر کرده است. این به دنبال عقب نشینی از مقاومت قوی خط روند افقی در حدود 1.9200 است (نمودار را ببینید). شاخص قدرت نسبی 14 هفته ای از شرایط خرید بیش از حد عقب نشینی کرده است – سطوحی که با عقب نشینی در متقاطع همراه بوده است. GBP/AUD در حال آزمایش کف حیاتی در پایین ترین سطح 1.8590 در اوایل ماه مه است، بنابراین نمی توان برخی از بازگشت ها را رد کرد. اما این احتمال وجود دارد که پشتیبانی را برای مدت طولانی حفظ نکند. هر شکست زیر می تواند در را به سمت پایین ترین سطح 1.8250 در اوایل آوریل باز کند.

توجه: در نمودار کد رنگی بالا، شمع های آبی نشان دهنده فاز صعودی هستند. شمع های قرمز نشان دهنده فاز نزولی هستند. شمع های خاکستری به عنوان فازهای تثبیت (در یک فاز صعودی یا نزولی) عمل می کنند، اما گاهی اوقات تمایل دارند در پایان یک روند شکل بگیرند. توجه: رنگ های شمع پیش بینی کننده نیستند – آنها فقط روند فعلی را نشان می دهند. در واقع، رنگ شمع می تواند در نوار بعدی تغییر کند. الگوهای کاذب می توانند در حدود میانگین متحرک 200 دوره ای، یا حول محور حمایت/مقاومت و/یا در بازار جانبی/متوقف رخ دهند. نویسنده صحت اطلاعات را تضمین نمی کند. عملکرد گذشته است، نشان دهنده عملکرد آینده نیست. کاربران اطلاعات این کار را با مسئولیت خود انجام می دهند.

— نوشته شده توسط مانیش جرادی، استراتژیست DailyFX.com

— با جرادی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JaradiManishمنبع: https://www.dailyfx.com/news/british-pound-at-mercy-of-peers-in-light-data-week-gbp-usd-gbp-jpy-gbp-aud-price-setups-20230607.html