EUR/USD Bid Post-PPI به عنوان FOMC Looms

تجزیه و تحلیل EUR/USD

  • داده های ضعیف اقتصادی منطقه یورو، یورو را آسیب پذیر کرده است.
  • آیا افزایش تورم ایالات متحده باعث فروش یورو خواهد شد؟
  • EUR/USD به منطقه پشتیبانی کلیدی نزدیک می شود.

مهارت های معاملاتی خود را بالا ببرید و مزیت رقابتی به دست آورید. امروز چشم انداز EURO Q4 را برای بینش انحصاری در مورد کاتالیزورهای کلیدی بازار که باید در رادار هر معامله گر باشد، در دست بگیرید.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی یورو

پس از اینکه داده‌های تولید صنعتی ناامید منطقه یورو (به تقویم اقتصادی مراجعه کنید) در هر دو سنجه سالانه و ماهانه از دست رفت، یورو در آخرین بخش از جلسه اروپا حمایتی پیدا کرد. نکته دیگری که نشان دهنده کندی اقتصاد یورو است. اخیراً، منطقه یورو نشانه‌هایی از حداقل بهبود را نشان می‌دهد و علیرغم برخی داده‌های ضعیف‌تر ایالات متحده، منطقه یورو همچنان در برابر نزول بیشتر آسیب‌پذیر است. زمانی که PPI ایالات متحده پیش‌بینی‌های خود را از دست داد و می‌توانست تأثیر مهمی بر CPI در آینده داشته باشد، عقب‌نشینی افزایش یافت. PPI اغلب به عنوان یک شاخص پیشرو شناخته می‌شود، زیرا قیمت‌های تولیدکننده پایین‌تر به سمت قیمت کالاها فیلتر می‌شوند – یک مثبت خالص برای فدرال رزرو و موضع سیاست پولی محدودکننده فعلی آن.

تقویم اقتصادی (GMT+02:00)

image1.pngimage2.png

منبع: DailyFX Economic Calendar

بقیه روز معاملات تحت سلطه عوامل ایالات متحده، به ویژه اعلام نرخ بهره فدرال رزرو خواهد بود. پس از PPI، کاهش تجمعی نرخ توسط فدرال رزرو برای سال 2024 تقریباً افزایش یافته است 6bps به 116bps در ذیل نشان داده شده است. اگرچه فدرال رزرو در حال بهبود در هدف خود برای فرونشاندن فشارهای تورمی است، اما کاهش سریع آن می تواند بسیاری از پیشرفت ها را خنثی کند. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، احتمالاً پیش‌بینی‌های کاهش نرخ بهره را پس می‌زند (استراتژی که من معتقدم بانک مرکزی اروپا (ECB) نیز اتخاذ خواهد کرد).

  بیت کوین (BTC/USD) قبل از عقب نشینی به بالای 35 هزار دلار می رسد، صعودی بیشتر در پیش است؟

ضمنی FED صندوق های آتی

image3.png

منبع: Refinitiv

آیا می خواهید با مرتبط ترین اطلاعات معاملاتی به روز بمانید؟ برای خبرنامه دو هفته‌ای ما ثبت‌نام کنید و از آخرین رویدادهای متحرک بازار مطلع شوید!

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار 4 ساعته یورو/دلار آمریکا

image4.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

نمودار 4 ساعته EUR/USD بالا دو نشانه نزولی بالقوه از جمله یک الگوی گوه در حال افزایش و همچنین یک صلیب مرگ در حال ظهور (آبی) را نشان می دهد. همانطور که گفته شد، شاخص قدرت نسبی (RSI) در هر دو بازه زمانی کوتاه مدت و بلند مدت در حدود سطح 50 باقی می ماند که نشان دهنده تردید معامله گران EUR/USD است. به نظر می‌رسد تحلیل‌های بنیادی و تکنیکی همانطور که در بالا ذکر شد، در کوتاه‌مدت به نفع روند نزولی است، با پشتیبانی بلندمدت خط روند (سیاه) اولین درگاه تماس برای خرس‌ها.

سطوح مقاومت:

  • 1.0900
  • مقاومت گوه
  • 1.0800/50-MA (4 ساعت)

سطوح پشتیبانی:

  • 200 MA (4 ساعت)
  • پشتیبانی گوه
  • پشتیبانی خط روند

داده های احساسات مشتری IG: صعودی

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هیچ کدام از این دو را ندارند خالص طولانی در EUR/USD، با 55% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله).

آخرین راهنمای احساسات (در زیر) را دانلود کنید تا ببینید چگونه تغییرات موقعیتی روزانه و هفتگی بر احساسات و چشم انداز EUR/USD تأثیر می گذارد.

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 20% -15% -2٪
هفتگی -28٪ 32% -4٪

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketasمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-euro-price-forecast-eur-usd-bid-post-ppi-as-fomc-looms-wv-20231213.html