USD/JPY هفته قوی شروع می شود. تورم توکیو، خدمات ISM، پاول و NFP در تمرکز

پیش بینی USD/JPY

  • USD/JPY معاملات روز دوشنبه با افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده افزایش یافت
  • این هفته با رویدادهایی با تاثیر بالا مشخص می شود که می تواند باعث نوسانات بازار شود
  • شهادت پاول در مقابل کنگره و NFP گزارش در مرکز قرار خواهد گرفت

بیشترین خوانده شده: طلا شکست، EUR/USD چشم ECB; پاول، BoC و NFP در تمرکز

USD/JPY در روز دوشنبه با افزایش 0.2 درصدی به 150.36 رسید که با افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده حمایت شد و اوراق قرضه 10 ساله آمریکا در معاملات اواخر صبح در نیویورک به بالای 4.20 درصد بازگشت. این هفته، بازارها بر روی یک سری از انتشار داده‌های حیاتی متمرکز شده‌اند که پتانسیل تاثیرگذاری قابل‌توجهی بر جهت جفت را دارند.

گزارش تورم توکیو، یک شاخص پیشرو برای روند کلی قیمت ژاپن، کارها را از امروز آغاز می کند. از نظر انتظارات، پیش‌بینی می‌شود که سنج اصلی CPI از 1.6 درصد قبلی به 2.5 درصد در ماه فوریه افزایش یابد. چاپ بالاتر از حد انتظار ممکن است بانک ژاپن را وادار کند که زودتر در مورد نرخ های منفی تجدید نظر کند، که می تواند به نفع ین باشد.

image1.png

در ایالات متحده، گزارش خدمات ISM در روز سه شنبه تمرکز اصلی خواهد بود. تحلیلگران پیش بینی می کنند که شاخص PMI سرفصل فوریه به 53.0 از 53.4 قبلی کاهش یابد. معامله گران باید آگاه باشند که هرگونه انحراف قابل توجه از این پیش بینی می تواند با تغییر انتظارات پیرامون چشم انداز سیاست بانک مرکزی ایالات متحده، نوسانات را ایجاد کند. هر چه داده ها قوی تر باشد، برای دلار آمریکا بهتر است.

  کاهش تورم منطقه یورو به پایین ترین حد فوریه 2022، پیشنهاد یورو/دلار آمریکا

آیا مشتاق به وضوح در مورد مسیر آینده دلار آمریکا هستید؟ برای بینش کارشناسان به پیش بینی معاملات سه ماهه ما دسترسی پیدا کنید. اکنون نسخه رایگان خود را ایمن کنید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

image2.png

چهارشنبه گزارش سیاست پولی شش ماهه پاول، رئیس فدرال رزرو را به کنگره می آورد. شهادت او در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان برای بینش در مورد زمان بندی اولین کاهش نرخ FOMC در چرخه مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. اگر پاول مجدداً پیام خود را تأیید کند که سیاست‌گذاران «برای کاهش نرخ‌ها عجله ندارند»، می‌توانیم شاهد افزایش نرخ دلار/ین در روزهای آینده باشیم.

این هفته با گزارش بسیار مهم حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در ماه فوریه پایان می یابد. اجماع وال استریت پیش‌بینی می‌کند که 200 هزار شغل اضافه شود، اما داده‌های اخیر اشتغال به طور مداوم از انتظارات بهتر عمل کرده است. گفته می‌شود، یک گزارش قوی‌تر ممکن است نشان‌دهنده تداوم انعطاف‌پذیری بازار کار باشد که به طور بالقوه جدول زمانی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را عقب می‌اندازد. این سناریو باید در حال حاضر USD/JPY را به سمت بالا نگه دارد.

image3.png

آیا می خواهید از حرکت بزرگ بعدی ین جلوتر بمانید؟ برای بینش های جامع، پیش بینی سه ماهه ما را بررسی کنید. برای اطلاع از روندهای بازار، اکنون راهنمای رایگان خود را درخواست کنید!

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی USD/JPY

پس از جهش پشتیبانی فنی در اواخر هفته گذشته، USD/JPY در روز دوشنبه بیشتر صعود کرد و به طور پیوسته به مقاومت افقی در 150.85 نزدیک شد. خرس ها باید به شدت از این سقف دفاع کنند تا احساسات صعودی را کاهش دهند. شکست در انجام این کار ممکن است باعث افزایش رالی به سمت اوج سال گذشته در حدود 152.00 شود.

  شاخصه‌های «چین هراسی»

از سوی دیگر، اگر فروشندگان بازگشتی داشته باشند و قیمت ها را پایین بیاورند، حمایت می تواند نزدیک به 149.70 شناسایی شود. در زیر این طبقه کلیدی، تمرکز به سمت 148.90 و متعاقباً به سمت 147.50 تغییر می کند، که همزمان با میانگین های متحرک ساده 100 روزه و 50 روزه است.

پیش بینی USD/JPY – نمودار فنی

image4.png

نمودار USD/JPY با استفاده از TradingView ایجاد شدمنبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-usd-jpy-starts-week-strong-tokyo-inflation-ism-services-powell-nfp-in-focus-20240304.html